Szpital w Opatowie otrzyma nowy tomograf. Premier wyraził zgodę

  • 13.04.2021, 16:30 (aktualizacja 14.04.2021, 07:39)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Szpital w Opatowie otrzyma nowy tomograf. Premier wyraził zgodę Fotografia ilustracyjna

Podziel się:

Oceń:

- Premier Mateusz Morawiecki wydał decyzję pozytywną dotyczącą wniosku wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza o przekazanie tomografu komputerowego dla szpitala powiatowego w Opatowie - takiej treści wpis, zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych Tomasz Staniek, starosta opatowski.

Z kolei na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego czytamy, że do szpitala w Opatowie, sprzęt wkrótce zostanie przekazany przez Agencję Rezerw Strategicznych.

W lutym tego roku nowoczesny tomograf o wartości ponad dwóch milionów złotych nieodpłatnie przekazała Agencja Rezerw Materiałowych dla Szpitala Powiatowego w Starachowicach. Podobnie jak w przypadku Opatowa, decyzję wydał premier Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy. W Szpitalu świętego Leona w Opatowie jest 60 łóżek covidowych. Jednym z wielu kluczowych badań przy leczeniu powikłań zakażenia koronawirusem, jest tomografia komputerowa.

Na razie władze powiatu opatowskiego szerzej nie komentują kwestii przekazania tomografu za od rządowej agencji. Starosta opatowski Tomasz Staniek, ograniczył się jedynie do krótkiego komunikatu w mediach społecznościowych. - Więcej informacji zostanie przekazanych w najbliższym czasie - stwierdził.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe