W opatowskim szpitalu wyleczą chorobę oka zastrzykiem z leku

W opatowskim szpitalu wyleczą chorobę oka zastrzykiem z leku Starostwo Powiatowe w Opatowie Tomasz Staniek, starosta opatowski rozmawia z lekarzem okulistą Szymonem Brockim na temat leczenia zwyrodnienie plamki związanej z wiekiem.

Podziel się:

Oceń:

W Szpitalu świętego Leona w Opatowie można wyleczyć zwyrodnienie plamki związanej z wiekiem. Szpital wygrał konkurs na tak zwany program lekowy, organizowany przez kielecki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Wcześniej takich zabiegów w miejscowej lecznicy nie przeprowadzano. Obecnie tylko cztery szpitale w województwie świętokrzyskim posiadają kontrakty na taką usługę.

- Najpierw odbywa się kwalifikacja wstępna u nas, w szpitalu – wyjaśnia Szymon Brocki, lekarz okulista w opatowskim szpitalu. – Następnie wysyłamy dokumenty do właściwej terytorialnie komisji w Lublinie .Po zatwierdzeniu pacjenta, przystępujemy do leczenia poprzez podanie zastrzyku z leku w gałkę oczną.

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem to choroba oka bezpośrednio dotycząca centralnej części siatkówki – plamki. Plamka pełni bardzo ważną rolę w procesie widzenia. Odpowiada za ostrość wzroku i związane z tym funkcje, przykładowo, zdolność czytania. Objawy: obniżenie ostrości wzroku, później krzywienie obrazu. W zależności od stopnia zaawansowania degeneracji plamki, leczenie trwa od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy, a nawet dłużej.

Według okulisty Szymona Brockiego, choroba często dotyka osoby starsze. - W pewnym wieku trzeba sprawdzać swój wzrok, a my go nie kontrolujemy – zauważa doktor.

 W zależności od stopnia zaawansowania, podanie leku powoduje znaczne cofnięcie dolegliwości.

- Zapraszamy pacjentów na leczenie do naszego szpitala, cierpiących na takie schorzenie – zachęca Tomasz Staniek, starosta opatowski i dodaje, że w lecznicy funkcjonuje już Okulistyka Jednego Dnia, w ramach której, przeprowadzane są operację usunięcia zaćmy. Chętnych na ten rodzaj leczenia okulistycznego jest bardzo dużo.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe