W Gałkowicach-Ocin będzie modernizacja przepompowni wody za prawie 2 000 000 zł dofinansowania

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W gminie Wilczyce planowana jest kolejna istotna inwestycja, na którą samorząd pozyskał blisko 2 miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach otrzymanych środków w miejscowości Gałkowice Ocin zmodernizowana zostanie przepompownia wody, która wzbogaci się również o kolejną na terenie gminy Wilczyce studnię głębinową, która zaopatrzy w bieżącą wodę 40 procent mieszkańców.

W ramach tej inwestycji wymienione zostaną hydrofory, zawory jak również inne urządzenia i orurowania. Zmieni się również wygląd budynku zarówno w jego środku jak i na zewnątrz. Budynek zyska także nowe oświetlenie oraz całą infrastrukturę elektryczną.  Jak podkreślił wójt gminy, Robert Paluch to ważna i długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców, która stanowi drugi etap wodociągowych inwestycji w tej gminie. Wcześniej podobną inwestycję wykonano w Łukawie Rządowej, gdzie wyremontowano hydrofornie i wywiercono studnię głębinową. Dzięki zrealizowaniu planowanej wodociągowej inwestycji  blisko 90 procent mieszkańców będzie czerpać wodę z gminnych źródeł, co pozwoli również na obniżenie jej kosztów.


Symboliczny czek z kwotą 1 955 000 złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych przekazał dziś poseł Marek Kwitek, który zauważył, że rządowy program szczególnie w czasie pandemii spełnia swoje zadanie, a realizowane w ramach pozyskanych środków inwestycje w świętokrzyskich gminach pozwalają na racjonalny rozwój samorządów.


Dotychczas do samorządów z województwa świętokrzyskiego z Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiło blisko 484 milionów złotych, natomiast powiat sandomierski oraz jego samorządy wzbogaciły się o kwotę ponad 29 milionów złotych.

 

Karol Obitko | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe