OPATÓW: W szpitalu pomiar temperatury ciała i dezynfekcja w specjalnej kabinie

  • 08.04.2021, 14:39 (aktualizacja 08.04.2021, 16:28)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
OPATÓW: W szpitalu pomiar temperatury ciała i dezynfekcja w specjalnej kabinie Michał Leszczyński Dezynfekcja osób wchodzących do szpitala

Podziel się:

Oceń:

W holu szpitala świętego Leona w Opatowie ustawiono w środę specjalną kabinę, służącą do automatycznego pomiaru temperatury ciała oraz dezynfekcji ubrania i rąk.

Obecnie w szpitalu funkcjonują dwie mobilne kabiny dezynfekujące. Pierwsza od dwóch tygodni działa przed wejściem na Oddział Wewnętrzny, na którym znajduje się 60 łóżek dla pacjentów chorych na Covid-19.

- To kabina dedykowana osobom korzystającym z oddziału covidowego - mówi Monika Gębska, prezes spółki Szpital Świętego Leona w Opatowie.

Drugą kabinę uruchomiono i postawiono w środę, przed windami, w holu szpitala.

- Wstępną selekcją zajmują się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i to oni decydują, kto będzie przechodził przez urządzenie. Z kabiny będą korzystały osoby wchodzące na rehabilitację, do poradni specjalistycznych i do innych miejsc szpitala - zauważa Monika Gębska.

Kabina automatycznie mierzy temperaturę ciała. Wystarczy głowę ustawić na wprost czytnika. Później trzeba wejść do wnętrza, w którym następuje proces dezynfekcji. Wcześniej trzeba też zdezynfekować ręce.

W przypadku podwyższonej temperatury, urządzenie ostrzeże sygnałem dźwiękowym i świetlnym. Kabinę obsługuje żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe