SANDOMIERZ: W specjalnym namiocie przy lądowisku, chcą szczepić 300 osób dziennie

SANDOMIERZ: W specjalnym namiocie przy lądowisku, chcą szczepić 300 osób dziennie Szpital Sandomierz W okolicy lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego miałby stanąć namiot do szczepień masowych.

Podziel się:

Oceń:

Władze powiatu sandomierskiego, po uzgodnieniach z dyrekcją szpitala w Sandomierzu, do wojewody świętokrzyskiego zgłosiły chęć otwarcia przy sandomierskim szpitalu Punktu Szczepień Masowych. Podanie szczepionki odbywałoby się w specjalnym namiocie o powierzchni dwustu metrów kwadratowych.

- Rozpoczęliśmy jako powiat, procedurę zakupu na ten cel specjalnego namiotu, który będzie niebawem zainstalowany obok szpitalnego lądowiska - informuje Marcin Piwnik, starosta sandomierski. - W lecznicy działają już dwa punkty szczepień. Kolejne miejsce szczepień, w którym będzie mogło działać trzy zespoły medyczne, pozwoli na początek dokonywać szczepień 300 osób dziennie - wylicza starosta.

Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez wojewodę, pierwsze szczepienia masowe osób zarejestrowanych, rozpoczęłyby się ię w punkcie pomiędzy 19 a 25 kwietnia.

Michał Leszczyński | [email protected]

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe