Pięcioro stypendystów z Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej - Curie w Ożarowie

  • 07.04.2021, 23:34 (aktualizacja 07.04.2021, 23:39)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Pięcioro stypendystów z Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej - Curie w Ożarowie

Podziel się:

Oceń:

W każdym roku szkolnym kolejne roczniki podejmują naukę w Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie. Dzięki wytężonej pracy, zdobywają potrzebne w życiu umiejętności i wiedzę. Nauczyciele często powtarzają im, że właściwie to od nich zależy, czy dany rok szkolny uznają za udany czy zmarnowany.

Jednym ze sposobów motywowania uczniów do nauki są stypendia. Uzdolnieni uczniowie, którzy osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce i angażują się w życie szkoły otrzymują: Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Stypendium Starosty Opatowskiego. W tym roku szkolnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższe wyniki w Liceum Ogólnokształcącym(po gimnazjum) otrzymała Klaudia Rzepka z klasy III oraz Maryia Parukova z klasy II LO (po szkole podstawowej), natomiast w Technikum (po gimnazjum) Paweł Sobczak z klasy III oraz Bartłomiej Bzduch z klasy II Technikum Mechatronicznego (po szkole podstawowej).

Stypendium ufundowane przez Starostę Opatowskiego za swoją pracę uzyskał Bartłomiej Żak, uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego. 

Od kilku lat wielu uzdolnionych uczniów Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie otrzymuje stypendium w ramach dwóch projektów pod nazwą: Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych oraz Świętokrzyski program stypendialny dla uczniów liceów ogólnokształcących, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, gdzie jednym z kilku obowiązkowych kryteriów, które należy spełnić, jest kryterium dochodowe.

W bieżącym roku szkolnym pięcioro uczniów otrzymało wyżej  wymienione stypendium:

Klaudia Rzepka z klasy III LO

Paweł Sobczak, Weronika Bąk, Klaudia Piątkowska z klasy III Technikum

Nikola Ożóg z klasy IV Technikum

Otrzymane stypendia pozwalają uczniom w zakupie pomocy dydaktycznych: laptopów, programów komputerowych; pokrycie kosztów dojazdu do szkoły i na dodatkowe zajęcia. Są nagrodą za ciężką i systematyczną pracę, która przynosi widoczne efekty. Wsparcie finansowe otwiera przed uczniami nowe możliwości i daje szansę na osiąganie jeszcze lepszych wyników, realizację marzeń, osiąganie zamierzonych celów. Ambitni  i pracowici młodzi ludzie są przykładem do naśladowania dla swoich rówieśników oraz powodem do dumy dla swoich nauczycieli i rodziców.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Richard Sobczak
Richard Sobczak 10.04.2021, 15:09
Gratuluje calemu wyruznionemu zespolowi ....

Pozostałe