W sobotę ekospacer po parku Piszczele ze stowarzyszeniem Polska 2050

  • 07.04.2021, 19:14 (aktualizacja 07.04.2021, 19:44)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
W sobotę ekospacer po parku Piszczele ze stowarzyszeniem Polska 2050

Podziel się:

Oceń:

Od miesiąca, nie tylko w naszym regionie, sympatycy Szymona Hołowni zrzeszeni w ruchu „Polska 2050” łączą przyjemne z pożytecznym porządkując tereny zielone podczas codziennych spacerów. W Sandomierzu spacer odbędzie się w sobotę, 10 kwietnia o godzinie10. Rozpoczęcie: wejście od ulicy Słowackiego do parku Piszczele. Później trasa poprowadzi przez ulicę Podwale, Bulwar imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego, meta na placu Rybitwy. Dla wytrwałych uczestników, przewidziano atrakcyjną eko niespodziankę.

Jak mówi Andrzej Wyrazik, lider ruchu „Polska 2050” powiatu sandomierskiego, organizowanie tego typu akcji, to jedynie uzupełnienie działań, które od początku powstania stowarzyszenia realizowane są w całej Polsce.

- To szczególny miesiąc, ponieważ nasza „żółta ekipa” aż do 22 kwietnia (Dzień Ziemi) realizować będzie w całym kraju liczne działania ekologiczne, w tym nasz sztandarowy projekt ekospacery. Zapraszam mieszkańców powiatu na wiosenny, sandomierski ekospacer w najbliższą sobotę o godzinie 10. Start w parku Piszczele, trasa spaceru - Podwale - Bulwar - Rybitwy - zachęca Andrzej Wyrazik. - Ich zwieńczeniem będą organizowane niemal we wszystkich powiatach naszego województwa, w sobotę 24 kwietnia, akcje sadzenia drzewek, na które już teraz serdecznie zapraszam.

Celem ekospacerów, realizowanych przez wolontariuszy i działaczy ruchu „Polska 2050” jest popularyzowanie idei sprzątania najbliższego otoczenia i szeroka edukacja w tej dziedzinie. Jak ważne są działania proekologiczne, nikogo nie trzeba przekonywać, a wszelkie inicjatywy dobrze jest zaczynać od „własnego podwórka”. Ta forma działań to jedna z licznych aktywności osób związanych z „Polską 2050”. Sympatycy ruchu organizują między innymi korepetycje dla dzieci z rodzin zastępczych, pomoc osobom starszym i samotnym, czy doraźne działania pomocowe jak np. „#2050 mazurków”. Oprócz działań lokalnych, uczestnicy ruchu konsultują rozwiązania proponowane przez ogólnopolskie struktury stowarzyszenia „Polska 2050” oraz uczestniczą w licznych spotkaniach i szkoleniach online z ekspertami.

- Wszystkim działaniom stowarzyszenia „Polska 2050” towarzyszy idea: Nasz ruch = Twój ruch. Najważniejszy jest pomysł - wystarczy, że dostrzegasz w swoim otoczeniu problem, z którym zmaga się twoja lokalna społeczność... i masz chęć do działania, aby go rozwiązać! Ruch zapewnia kompleksowe wsparcie w przeprowadzeniu Twojej inicjatywy poprzez pomoc ekspertów w wypracowaniu rozwiązania i planu działania;  ludzkie, dzięki osobom zaangażowanym w ruch niemal w każdym z powiatów naszego województwa czy też finansowe - ubieganie się o tzw. mikrogranty, bezzwrotne środki na realizację niewielkich inicjatyw społecznych! – dodaje Andrzej Wyrazik

Celem realizowanej przez „żółte ekipy” akcji pod nazwą ekospacer, jest popularyzowanie idei sprzątania lokalnych lasów i parków z licznie zalegających je śmieci.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
21 latek
21 latek 08.04.2021, 22:18
Wspaniała akcja tak trzymać zmienimy Polskę - tyle lat straconych . że się w głowie nie mieści. Róbcie tą robotę w Was nadzieja!!!

Pozostałe