Ożarów chce się rozwijać i budować mieszkania dla młodych. Jest jednak spór o ogródki działkowe

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Gmina Ożarów w możliwie najbliższej przyszłości planuje sięgnąć po środki z rządowego programu o nazwie „Mieszkanie Plus” w ramach których będzie można rozpocząć budowę na terenie Ożarowa nowych bloków. W planowanych budynkach wielorodzinnych mają znajdować się tzw. mieszkania dla młodych.

Jak podkreślił przed naszą kamerą zastępca burmistrza Ożarowa Paweł Rędziak, jednym z największych obecnie problemów samorządu jest niewystarczająca liczba mieszkań odpowiadająca potrzebom młodych osób i rodzin.


Chociaż pomysł włodarzy Ożarowa związany z budową bloków wydaje się być bardzo dobry i odpowiadający aktualnym potrzebom społecznym, to jednak planowana inwestycja już budzi spore kontrowersje. Dlaczego? Problemowa okazuje się lokalizacja bloków, która w pierwszych założeniach zakładana jest wzdłuż ulicy Leśnej w Ożarowie, gdzie aktualnie prowadzone są ogródki działkowe. 


W kompleksie ogródków działkowych znajduje się ponad 340 działek, z czego wykorzystane jest około 250.  Jak wyjaśnił zastępca prezesa zarządu Ogródków Działkowych „Relaks” w Ożarowie, Marcin Stańczyk obecnie zarząd Ogródków zapytał o zdanie poszczególnych właścicieli działek. Głosowanie w tej sprawie ma potrwać do końca kwietnia, wtedy poznamy również oficjalną decyzję działkowców. 


W większości społeczność Ożarowa popiera planowaną inwestycję, jednak niekoniecznie w tej zakładanej lokalizacji. Jak zauważył Marcin Stańczyk nowe mieszkania dostępne dla młodych w przystępnej cenie to dobre posunięcie, ponieważ obecnie w Ożarowie ceny mieszkań równają się z cenami w większych miastach. 


O zdanie w sprawie potrzeby powstawania na terenie miasteczka nowych budynków wielorodzinnych i takiego sposobu na zatrzymanie młodych w gminie zapytaliśmy również mieszkańców Ożarowa i jego okolic. 


Alternatywna lokalizacja nowoczesnych bloków to ulica Czachowskiego, gdzie gmina Ożarów posiada swoje grunty. To tam mogłoby powstać budownictwo wielomieszkaniowe, gdy zdecydowana większość zainteresowanych będzie przeciwna budowie bloków na terenie ogródków działkowych. Choć przy ulicy Leśnej i Bohaterów Monte Casino nowe bloki mieszkalne wpisywałyby się zdecydowanie lepiej w krajobraz, tuż obok tych istniejących na Osiedlu Wzgórze, to finał tej sprawy poznamy w ciągu najbliższych kilku tygodni. 

 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdzichu
Zdzichu 07.04.2021, 19:39
Leśne dziadki leją wodę do oporu za darmo bo inni zapłacą. Kurki chowają i gołębie. Tfu wiochy się przeprowadziły do miasta a słoma dalej z butów wystaje...
Krzysiek
Krzysiek 07.04.2021, 10:34
Słucham??? Przecież mieszkańcy dostaną w zamian inną działkę, nic na tym nie stracą.
Może tu chodzi o to ciągnięcie wody na lewo i śmieci? Założą wam wodomierze i trzeba będzie płacić za swoje?? A nie jak teraz Janek korzysta a Tadek za niego płaci do wspólnego wora.......
Działkowiczka
Działkowiczka 07.04.2021, 10:20
Bloki niech powstają jak najbardziej, ale nie na ogródkach działkowych! Dajcie ludziom mieszkającym w blokach, troszeczkę swojego skrawka zieleni.
gosscc
gosscc 07.04.2021, 12:22
Nigdzie nie ma tak jak w zaściankowym Ożarowie. Skrawek zieleni hahaha......
Czas starych się skończył. Trzeba młodym oddać pałeczkę. Nie blokujcie rozwoju tego miasta, bo dalej na Wzgórzu będą ceny 4000 zł za metr.
Byly mieszkaniec Ozarowa
Byly mieszkaniec Ozarowa 07.04.2021, 08:25
Dla wiekszosci to najlepiej by bylo jak by Ozarow byl nadal opuznony w rozwoji.Jak nic nie robia to zle jak chca zrobic tez zle.Jak dzialmowicze cgca chidowc kury i golebie to niech wyprowowadza sie spowrotem na te swoje wsie skad przybyli.Bo w Ozariwie to przeciez kazdy pochodzi z jakiej wsi
Mmm
Mmm 07.04.2021, 07:41
A zajmie się ktoś kiedyś przekrętami Pana Stańczyka w szkole i na działkach?
Ozarowiak
Ozarowiak 06.04.2021, 23:51
Nie no najlepiej żeby Ożarów był dps-em, bez perspektyw dla młodych. No świetny pomysł niektórych. Co, ciężko się rozstać z ogródeczkiem?
Szczepan
Szczepan 06.04.2021, 23:04
To może lepiej działki zostawić w spokoju ? Tyle gruntów wokoło a upierdzieliło się działki przekształcać ... Bez sensu
Rafał
Rafał 07.04.2021, 16:46
Jest tyle terenu na inwestycje budowlane w gminie Ożarów, sam Pan Burmistrz na sesji powiedział że są 4 lokalizacje (w tym jedna na nowym osiedle) to czemu te działki tak się spodobały?

Pozostałe