Pracowite święta strażaków w powiecie sandomierskim. Płonęły trawy i nieużytki

  • 06.04.2021, 14:11 (aktualizacja 06.04.2021, 14:16)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
Pracowite święta strażaków w powiecie sandomierskim. Płonęły trawy i nieużytki KPPSP Sandomierz

Podziel się:

Oceń:

17 zgłoszeń zarejestrowali sandomierscy strażacy od 3 do 6 kwietnia. To wyłącznie pożary traw.

Do zdarzeń dysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, jak również zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu sandomierskiego. W działaniach wzięło udział łącznie 27 zastępów i 144 strażaków.

- Każdy pożar, a co za tym idzie każda interwencja straży pożarnej niesie za sobą spore koszty. W czasie gdy strażacy są dysponowani do akcji gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków, w tym samym czasie mogą być potrzebni w innym miejscu, gdzie trzeba ratować życie. Gdzie trwa wyścig z czasem. Gdzie o życiu człowieka decydują minuty - mówią sandomierscy strażacy.

Jednocześnie przypominamy o kampanii społecznej Stop Pożarom Traw. Kampania skierowana była do całej społeczności w kraju. Więcej o kampanii społecznej Stop Pożarom Traw pod linkiem http://www.stoppozaromtraw.pl/

 

Michał Leszczyński | [email protected]

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe