SANDOMIERZ: Sprawcy brutalnego pobicia zatrzymani. Wśród nich 17-latka

SANDOMIERZ: Sprawcy brutalnego pobicia zatrzymani. Wśród nich 17-latka
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sandomierscy policjanci zatrzymali 17-latkę oraz czterech mężczyzn w wieku od 19 do 35 lat, podejrzanych o pobicie trzech mieszkańców miasta. Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę, na chodniku przy ulicy Mickiewicza, przed blokiem numer 35. Dwa miesiące w areszcie spędzą trzy osoby, w tym nastolatka.

Jak opisują policjanci, pięcioosobowa grupa zaatakował trzech mężczyzn wracających do domu. - Z relacji zgłaszających wynikało, że zaatakowani bez powodu mężczyźni byli bici, kopani oraz uderzani znakiem drogowym. Dodatkowo jeden ze sprawców miał się posługiwać przedmiotem przypominającym nóż. Po chwili pokrzywdzonym udało się oddalić od sprawców, którzy kierując się agresją, ponownie dogonili mężczyzn zadając im kolejne ciosy - mówi młodszy aspirant Paulina Kalandyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Po chwili w rękach stróżów prawa znalazł się pierwszy z mężczyzn podejrzewany o pobicie. Później zatrzymano kolejne osoby, w tym 17-latkę.

- W toku prowadzonych czynności okazało się, że sprawcami pobicia są mieszkańcy Sandomierza w wieku od 17 do 35 lat. Wszyscy trafili do policyjnej celi, trzech mężczyzn spośród nich było nietrzeźwych - dodaje oficer prasowy.

Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Sandomierzu (posiedzenie aresztowe odbyło się w pierwszy dzień świąt) zastosował środek zapobiegawczy w postaci 2-miesiecznego aresztu w stosunku do 17-latki oraz 25. i 33. latków.  Pozostali sprawcy pobicia, 35 i 19-latek otrzymali dozór policyjny. Muszą cztery razy w tygodniu stawiać się w komendzie u oficera dyżurnego.

Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 33-latek, który  - zdaniem policji - podczas pobicia używał niebezpiecznego przedmiotu, musi liczyć się z karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe