W Opatowie święcenie pokarmów zgodnie z reżimem sanitarnym

W Opatowie święcenie pokarmów zgodnie z reżimem sanitarnym Fot. Telewizja STV.PL

Podziel się:

Oceń:

Nie było tłumów podczas tradycyjnego święcenia pokarmów w opatowskich świątyniach. Ceremonia odbywała się przed świątyniami zgodnie z reżimem sanitarnym i zaleceniami. Najwięcej osób zdecydowało się przyjść do kościołów we wczesnych godzinach przedpołudniowych.

Tradycyjnie już ze „święconką” udawały się do świątyń całe rodziny z małymi dziećmi oraz seniorzy.


- W koszyczku mamy wszystko co jest związane ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa oraz nowym życiem, które kojarzy się z wiosną. W koszyczku, który niesiemy do kościoła są: Baranek, chleb, kiełbasa i wędliny, jajka, sól, ciasta i chrzan- powiedziała pani Janina, mieszkanka Opatowa.


Święcenie odbywało się co pół godziny przed kościołem. Kapłani odmawiali modlitwę i święcili pokarmy, Część z wiernych udawała się do świątyń aby przez chwilę adorować grób Chrystusa. 


(JAZ) 
 

 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe