Udana zbiórka krwi w Opatowie. Dawcy oddali ponad 20 litrów krwi!

Udana zbiórka krwi w Opatowie. Dawcy oddali ponad 20 litrów krwi!

Podziel się:

Oceń:

Prawie 23 litry krwi oddali honorowi dawcy podczas dzisiejszej zbiórki w Opatowie. Akcji patronowali: Grzegorz Gajewski, burmistrza Opatowa i inspektor Dariusz Furtak, komendant powiatowy opatowskiej policji. Zbiórkę zorganizowała Katarzyna Czesna – Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie.
- 51 osób oddało krew i zebraliśmy prawie 23 litry, tego bezcennego leku – mówi Katarzyna Czesna – Wójcik, która jest też od kilku krwiodawcą i oddała 7 litrów krwi.- Zbiórka odbyła się budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Opatowie.
 
Głównego organizatora wsparli: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, WTZ w Sobowie, KGW w Jagninie.
Uczestnicy zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Sobowie przygotowali dla każdego dawcy breloczek wraz z jego grupą krwi, a członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Jagnina słodki poczęstunek.
 
Organizatorzy nie kryli zadowolenia z frekwencji.
 
- Było duże zainteresowanie i to nas cieszy – mówi Katarzyna Czesna – Wójcik.- Na krew jest zawsze zapotrzebowanie. Robi się coraz cieplej, coraz większy ruch na drogach, a co za tym idzie będzie więcej zdarzeń drogowych i będzie potrzebna krew –dodała.
 
Na apel organizatorów odpowiedziały nie tylko pojedyncze osoby. Grupowo ten bezcenny lek oddali przedstawiciele szkoły na „Górce”, strażacy z OSP Podole, policjanci z komendy
policji w Opatowie, członkowie stowarzyszenia „Pamięć”. Krew pobierali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.
 
JAZ
Jerzy Strzyż | [email protected]

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe