Milion z Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Staszowa! Zobacz na co zostanie przeznaczony

  • 31.03.2021, 16:02 (aktualizacja 31.03.2021, 16:55)
  • UMiG w Staszowie
Staszów: Wręczenie czeku z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Miasto i Gmina Staszów otrzymały milion złotych na budowę intermodalnego portu przeładunkowego w Grzybowie. Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przekazała w środę, 21 marca na ręce Leszka Kopcia, Burmistrza Miasta i Gminy Staszów symboliczny czek.

Potężne środki znów trafiły do województwa świętokrzyskiego, w tym powiatu staszowskiego i Gminy Staszów. W ramach kolejnej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Miasto i Gmina Staszów otrzymały milion złotych na budowę portu przeładunkowego w Grzybowie.

-To kolejne środki, kórymi rząd wspiera samorządy województwa świętokrzyskiego w tym trudnym czasie, związanym z epidemią koronawirusa i kryzysem przez nią wywołanym. Wspieramy bardzo potrzebne inwestycje rozwojowe, takie jak port przeładunkowy w Grzybowie- podsumowała Anna Krupka.

-W imieniu mieszkańców miasta i gminy Staszów chciałbym podziękować za kolejne wsparcie finansowe dla gminy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych- mówił burmistrz Leszek Kopeć - Jest to wielki krok naprzód w rozwoju gospodarczym naszego terenu i bardzo doceniamy wsparcie rządu w budowie grzybowskiego portu.

Wizja portu przeładunkowego w Grzybowie opiera się na budowie nowej bocznicy, która połączy tereny inwestycyjne „B” i „C” z linią PKP LHS (tor szeroki) i PKP PLK (tor normalny). Do zagospodarowania jest ogromny teren o powierzchni nawet 150 hektarów, na którym powstaną magazyny oraz stacja przeładunkowa dla transportu kontenerowego, materiałów sypkich, a także paliw kopalnych i gazu. Port przeładunkowy będzie wykorzystywał potencjał istniejącej bocznicy należącej do KiZChS Siarkopol Grupa Azoty, z którą gmina Staszów chce podpisać stosowne porozumienie i nawiązać ścisłą współpracę

UMiG w Staszowie

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe