Zjednoczona Prawica bez większości w sejmiku województwa świętokrzyskiego

  • 30.03.2021, 14:22 (aktualizacja 30.03.2021, 14:29)
  • Źródło: tvn24.pl
Zjednoczona Prawica bez większości w sejmiku województwa świętokrzyskiego facebook.pl Janusz Koza

Podziel się:

Oceń:

Radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Janusz Koza wystąpił z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Ogłosił to podczas poniedziałkowej sesji. Obecnie klub PiS w sejmiku będzie liczył 15 radnych na ogólną liczbę 30. Tym samym Zjednoczona Prawica traci większość w sejmiku.

Janusz Koza od dłuższego czasu krytykował działania zarządu województwa świętokrzyskiego. Swój sprzeciw wyraził między innymi podczas głosowania nad budżetem województwa na 2021 rok. Zarzucał, że to budżet "przetrwania, a nie rozwoju" i wstrzymał się od głosu.

W poniedziałek samorządowiec krytycznie ocenił Strategię Innowacji 2030+, która wyznacza kierunki rozwoju regionu na najbliższe lata. W jego ocenie dokument przedstawiony przez zarząd "marginalizuje Kielce i powiat kielecki".

Dodał, że to kropla, która przelewa czarę goryczy, którą odczuwał przez ostatnie dwa i pół roku rządów zarządu województwa z marszałkiem Andrzejem Bętkowskim. - Dlatego składam rezygnację z członkostwa w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości – poinformował.

 

Źródło: tvn24.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe