Sandomierska Caritas rozpoczęła wydawanie świątecznych paczek

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Caritas Diecezji Sandomierskiej rozpoczęła już wydawanie świątecznych paczek żywnościowych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji. Na terenie całej diecezji z takiej formy pomocy skorzysta 270 osób.

Świąteczna pomoc żywnościowa to cykliczna akcja sandomierskiej Caritas. W tym roku jednak pandemia zmieniła jej dotychczasowe oblicze. Jak wyjaśnia Sylwia Doromadzka tradycyjna zbiórka żywności nie mogła się odbyć, dlatego produkty do paczek pozyskano z Agencji Rezerw Materiałowych. 


Z oferowanych przez Caritas form pomocy w ciągu ostatniego roku skorzystało wiele nowych osób.


W paczkach oprócz produktów żywnościowych o wydłużonym terminie ważności znajdują się również dania gotowe takie jak flaki, gołąbki w sosie pomidorowym oraz pulpety. Każda z żywnościowych paczek została wzbogacona dodatkowo o zestaw niezbędnej w gospodarstwie domowym chemii ułatwiającej domowe porządki. 


Akcja wydawania świątecznych paczek prowadzona jest w Sandomierzu w siedzibie Caritas na ulicy Opatowskiej oraz w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wydawanie paczek zakończy się w najbliższy wtorek. 
 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe