PROGRAM.STUDIO: Jerzy Borowski: Przez 12 lat mieszkańcom opatrzyła się moja twarz. Chcieli mieć nowego burmistrza

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jerzy Borowski, burmistrz Sandomierza w latach 2002-2014, wcześniej wiceburmistrz i radny, w naszym PROGRAM.STUDIO opowiedział o porażce z Markiem Bronkowskim w 2014 roku. Mówił, dlaczego zdecydował się kandydować ponownie w 2018 roku, gdzie wszedł do drugiej tury.

Byłego burmistrza zapytaliśmy, co sądzi na temat byłych już planów przeniesienia Szkoły Podstawowej numer 2 w Sandomierzu do budynku "czwórki". Jerzy Borowski wspominał też o starcie w wyborach do sejmu z list Lewicy.

Burmistrz odpowiedział, dlaczego, w notkach biograficznych o jego osobie, pomijany jest fakt bycia pierwszym sekretarzem Gminnego Komitetu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Nowej Słupi. Były samorządowiec opowiedział też anegdotę z tym związaną.

Zapytaliśmy burmistrza również o zatrudnienie żony, jako radcy prawnego w dwóch miejskich spółkach, podczas sprawowania przez Jerzego Borowskiego urzędu burmistrza.

Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego wydania PROGRAM.STUDIO.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kibic
Kibic 09.04.2021, 06:11
Dlaczego blokujecie komentarze?
Only
Only 08.04.2021, 20:24
Panie B. Wisła pod górę nie płynie. Nawet w Trzesni. Ludziom nie gęba się opatrzyła tylko prostactwo, nepotyzm i kumoterstwo.
Ewa
Ewa 30.03.2021, 00:16
Zmarnowana dekada. Borowski był aktywny tylko rok przed wyborami. Zaprzepaścił szanse postawienia miasta na nogi. Mały człowiek. Dosłownie i w przenośni.
prof.
prof. 26.03.2021, 19:15
Uczniów nie będzie, a będą studenci ? W ostatnich dwóch latach jest w likwidacji około 80 wyższych uczelni. A Sandomierz będzie akademicki.

Pozostałe