Sandomierzaninem Roku 2020 została Danuta Paszkowska!

  • 01.03.2021, 17:42 (aktualizacja 01.03.2021, 17:54)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]v.pl
Sandomierzaninem Roku 2020 została Danuta Paszkowska! Fot. Joanna Sarwa/Radio Leliwa

Podziel się:

Oceń:

Dziś poznaliśmy zwycięzcę plebiscytu „Sandomierzanin Roku”. Zaszczytny tytuł w tegorocznej edycji konkursu zdobyła Danuta Paszkowska.
Uroczystość przyznania tytułu Sandomierzanina Roku tradycyjnie odbyła się w sandomierskim Zamku Królewskim. W tym roku z powodu pandemii liczba uczestników tego ważnego wydarzenia była znacznie mniejsza niż w roku poprzednim.
 
Do 21. edycji plebiscytu zgłoszeni zostali: dr hab. Anna Szylar, historyk, prezes Towarzystwa Naukowego Sandomierskiego, autorka licznych publikacji, między innymi na temat sandomierskich benedyktynek; profesor oświaty dr Danuta Paszkowska; dr Urszula Stępień, historyk sztuki, kustosz Muzeum Diecezjalnego, autorka wystaw i opracowań na dziejów historii i zabytków Domu Długosza; Dagmara Dominiczak, gwiazda fitness, zdobywczyni tytułów mistrzyni świata i Europy w tej dyscyplinie oraz Piotr Kusal, fotograf i filmowiec.
 
Spośród nominowanych Kapituła Konkursu wybrała tegorocznego zwycięzcę tego zaszczytnego tytułu. Laureatką i zdobywczynią pierwszego miejsce okazała się Danuta Paszkowska, która oprócz okolicznościowego dyplomu otrzymała również statuetkę z krzemienia pasiastego.
 
Danuta Paszkowska jest polonistką i społeczniczką. Przez wiele lat uczyła w I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum. Została uhonorowana tytułem Profesora Oświaty. Laureatka plebiscytu jest autorką kilku publikacji oraz opiekunką miejsc pamięci narodowej w Sandomierzu i okolicach.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Janusz
Janusz 01.03.2021, 18:51
Bardzo dobry wybór Sandomierzanina Roku!
Gratulacje dla Pani Danuty Paszkowskiej, która w pełni zasłużyła na taki honor.

Pozostałe