W Sandomierzu tym razem Powiatowy Dzień Kobiet będzie na sportowo! Uczestnicy pomaszerują Nordic Walking dla chorego Bartusia

W Sandomierzu tym razem Powiatowy Dzień Kobiet będzie na sportowo! Uczestnicy pomaszerują Nordic Walking dla chorego Bartusia Fot. Plakat wydarzenia

Podziel się:

Oceń:

Dzień Kobiet na sportowo? Czemu nie! W Sandomierzu dla pań oraz panów przygotowano "Marsz Nordic Walking śladami Kobiet", który ma odbyć się przeddzień święta kobiet, czyli 7 marca. Do wspólnego spędzenia czasu w szczytnym celu zapraszają starosta sandomierski – Marcin Piwnik, Koło Gospodyń Wiejskich Chwałowianki z Chwałek w gminie Obrazów oraz Gminna Aktywna Grupa Nordic Walking przy Stowarzyszeniu Aktywni dla Słupczy, w gminie Dwikozy.
- Obowiązujące obostrzenia nie pozwalają nam na organizację imprezy z okazji Dnia Kobiet, dlatego postanowiliśmy, aby w tym roku uczcić ten dzień na sportowo, na świeżym powietrzu. Nasze wydarzenie będzie nie tylko okazją do świętowania Dnia Kobiet, ale również do pomocy małemu Bartusiowi, który zmaga się z poważną chorobą. Dlatego zapraszam wszystkich na niedzielny marsz. Im nas więcej, tym lepiej! - mówi Marcin Piwnik, sandomierski starosta.
 
Marsz szlakiem kobiet ma rozpocząć się o godzinie 14.00 przy budynku Bursy Szkolnej przy ulicy Wojska Polskiego 22 w Sandomierzu. Trasa będzie prowadziła ulicami, wąwozem oraz w pobliżu miejsc i budynków związanych z Kobietami. Z kijami w rękach, z maseczkami na twarzy i specjalnie wydaną na tę okazją mapą uczestnicy przejdą w swoim tempie, wyznaczoną trasą. To będzie niezwykły spacer, który połączy aktywność oraz poznanie miejsc związanych z Kobietami.
 
Wśród uczestników mile widziane będą kolorowe stroje. Na zakończenie Marszu wybrane zostaną najbardziej kreatywne stroje w kategorii Indywidualnej i Grupowej. Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Podczas marszu obowiązkowe jest obuwie trekingowe lub sportowe.
 
Na chętnych już od godziny 13. przy Bursie będą czekać instruktorzy w aktywnej strefie Nordic Walking, gdzie instruktor - szkoleniowiec Piotr Statuch z załogą PSNW Iwoną Kaptur, Barbarą Kaczmarską, Małgorzatą Mańką, Żanetą Kalinowską i Anną Papaj poprowadzą bezpłatne zajęcia z prawidłowej techniki nordic walking.
 
Na zakończenie Marszu, przy Bursie Szkolnej odbędzie się podsumowanie z licznymi niespodziankami. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale za udział w Marszu.
W ramach marszu uczestnicy będą mogli wesprzeć chorego Bartusia z Sandomierza, który walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni typu 1, czyli SMA.
 
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Internetowa STV.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe