Nowy wóz bojowy trafił do sandomierskich strażaków. Ten kończący służbę przekazano do OSP

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu mają kolejny powód do zadowolenia. Systematycznie ich baza sprzętowa i lokalowa się zmienia. Teraz przyszedł czas na nowoczesny i w pełni wyposażony ciężki wóz ratowniczo – gaśniczy. Zupełnie nowy samochód warty ponad milion złotych udało się zakupić za pieniądze przekazane z budżetu państwa i Unii Europejskiej.

Obecnie na terenie powiatu sandomierskiego strażacy mają do swojej dyspozycji ponad 80 różnego typu pojazdów ratowniczo – gaśniczych. W ostatnim czasie do sandomierskich strażaków dotarł kolejny ciężki wóz strażacki. Jak wyjaśnia oficer prasowy Andrzej Włodarczyk, nowy samochód zastąpi 12 letni wóz, który teraz może służyć strażakom ochotnikom z OSP Mściów – Nowy Kamień. 

Grzegorz Rajca, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP przyznał, że w ostatnich latach do jednostek powiatowych oraz OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego na terenie województwa trafiła duża ilość sprzętu. 

W ostatnim roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu pozyskała ponad milion siedemset tysięcy złotych. Środki zostały przeznaczone nie tylko na doposażenie sprzętowe, ale również na nowe sale szkoleniowo – konferencyjne oraz stroje dla strażaków. 

O tym, że ciężki wóz bojowy przez sandomierskich strażaków będzie dobrze wykorzystany mówił podczas uroczystości senator Jarosław Rusiecki. 

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz uczestniczący w uroczystości powiedział, że cieszy go fakt podwójnego przekazania samochodów ratowniczo – gaśniczych, ponieważ wzmacnia to zaplecze sprzętowe nie tylko zawodowych strażaków, ale również strażaków ochotników. 

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego stwierdził, że taki sposób postępowania, jaki zastosowano w przypadku przekazania pojazdu z jednej jednostki do drugiej jest jak najbardziej właściwy i ma głęboki sens.

Jak przyznał starosta sandomierski, Marcin Piwnik strażacy spełniają bardzo istotną rolę i zajmują ważne miejsce w zapewnieniu bezpieczeństwa. 

O ważnej roli strażaków w społeczeństwie mówił również diecezjalny kapelan ks. Lech Siekierski.
 
 Piątkowe wydarzenie zakończyło się w siedzibie komendy, gdzie po gruntownym remoncie oficjalnie otwarto dwie nowe sale konferencyjno – szkoleniowe. Inwestycja kosztowała jednostkę 140 tysięcy złotych. Nowe sale będą służyć głównie do codziennych odpraw, szkoleń oraz posiedzeń powiatowego sztabu kryzysowego. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe