Powiat sandomierski przeprowadził szkolenie dla doradców zawodowych ze szkół podstawowych

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W sandomierskiej Bursie Szkolnej spotkali się dziś doradcy zawodowi, aby dowiedzieć się jak skutecznie pomóc w wyborze dalszej ścieżki kształcenia uczniom, którzy kończą szkoły podstawowe.

Powiat sandomierski przy współpracy z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną i Powiatowym Urzędem Pracy w Sandomierzu wdrożył w życie realizację „Zintegrowanego Programu Doradztwa Zawodowego”, którego celem jest przede wszystkim skuteczna pomoc absolwentom szkół podstawowych w trafnym wyborze szkół i takich zawodów, które są zgodne z ich predyspozycjami oraz aktualnymi potrzebami rynku pracy.


O tym, że wybór odpowiedniej ścieżki kształcenia to duża odpowiedzialność ciążąca nie tylko na młodych osobach kończących szkołę podstawową mówił sekretarz powiatu, Andrzej Swajda.


Dobry wybór swojej ścieżki zawodowej zależy od kilku czynników. Jak zauważył dr Janusz Suszyna coraz częściej młodzież podejmuje wybór zbliżony do aktualnych potrzeb rynku pracy.


Najchętniej wybierane zawody wśród uczniów kończących szkołę podstawową w powiecie sandomierskim to w ostatnich latach informatyk, mechanik, fryzjer i kucharz. Sporym powodzeniem cieszą się również zawody związane logistyką i szerokorozumianą budowlanką. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe