GOŚĆ TYGODNIA: P. Faryna M. Bogusławski: Sandomierz i Jędrzejów łączy wiele. Nie tylko patron. Skupiamy się też na propagowaniu bezpieczeństwa

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W tym tygodniu naszymi gośćmi są: Paweł Faryna, starosta jędrzejowski i Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Starosta jędrzejowski opowiedział o programie „Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie Plus" zainicjowanym w powiecie jędrzejowskim, który obecnie jest wdrażany w innych powiatach województwa, w tym w powiecie sandomierskim. Głównym założeniem programu jest propagowanie bezpiecznego, ekologicznego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców naszego województwa. Program przedstawia konkretne rozwiązania, które pomagają społeczeństwu być bezpiecznym w każdy aspekcie życia. Rok temu Grupa Ratownictwa sandomierskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża została wyposażona w środki ochrony osobistej w związku z epidemią koronawirusa. Otrzymali też profesjonalne kombinezony. W tym roku z pomocą programu "Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie Plus" uda się pozyskać kolejną karetkę pogotowia.

Wicemarszałek Marek Bogusławski, oprócz mówienia o głównych założeniach programu "Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie Plus" wspominał uczestnictwo w pozyskiwaniu relikwii błogosławionego Wincentego Kadłubka, będącego patronem Sandomierza i Jędrzejowa.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe