Niezbędna pomoc w walce z COVID-19 od powiatu sandomierskiego dla 48 instytucji

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Do 48 instytucji z terenu powiatu sandomierskiego, które zaangażowały się w walkę z koronawirusem trafiło dziś w sumie 12 tysięcy maseczek, ponad 2 tysiące przyłbic i ponad tysiąc fartuchów ochronnych. To wszystko zadziało się w ramach programu walki z koronawirusem, który obecnie realizowany jest przez powiat sandomierski.

Starosta sandomierski, Marcin Piwnik przypomniał, że pieniądze w wysokości ponad trzech milionów na realizację programu do walki z koronawirusem powiat otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Do tej pory największym zakupem w ramach programu były specjalistyczne szpitalne łóżka oraz szafki, które trafiły do sandomierskiego szpitala. 


Dziś pomoc trafiła w sumie do 24 jednostek OSP, które działają w Krajowym Systemie Ratowniczo – Ganiczym, 20 poradni podstawowej opieki zdrowotnej, wszystkich domów samopomocy, oddziału rejonowego PCK w Sandomierzu, sandomierskiej policji i straży pożarnej oraz szpitala i Świetlicy Środowiskowej.


Największym beneficjentem tego programu okazał się Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu.


Maseczki, dozownik i inne środki ochrony osobistej trafiły również do Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu. Jak wyjaśnia komendant Ryszard Komański zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej wśród funkcjonariuszy jest bardzo duże, ponieważ mimo pandemii liczba interwencji wcale się nie zmieniła. 


O tym, że bez specjalistycznego wyposażenia działalność służ byłaby  mocno sparaliżowana i ograniczona mówił  starszy kapitan Piotr Krytusa, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.


Urszula Gach z oddziału rejonowego PCK podczas dzisiejszego spotkania stwierdziła, że na środki ochrony osobistej zapotrzebowanie będzie zawsze.


Dzisiejsze wydarzenie było drugim etapem programu walki z koronawirusem. Do dyspozycji Starostwa Powiatowego w Sandomierzu zostało jeszcze 900 tysięcy złotych. 

 
 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe