SANDOMIERZ: Ruszają powoli zapisy do żłobków

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od 1 marca rusza rekrutacja do żłobków prowadzonych przez miasto. Swoje pociechy rodzice mogą zgłaszać do żłobka działającego przy Przedszkolu nr 5 i 6 w Sandomierzu do 31 marca.
Jak poinformowała Tamara Socha dyrektor Centrum Usług Wspólnych gmina Sandomierz przystąpiła do programu MALUCH+, co pozwoli na przygotowanie większej ilości miejsc dla dzieci w żłobku przy Przedszkolu Samorządowym nr 6.
 
- Gmina chcąc wyjść naprzeciw młodym mieszkańcom podjęła decyzję o przystąpieniu do programu MALUCH+. Dzięki temu zostaną przygotowane dodatkowe miejsca w żłobku przy przedszkolu numer sześć, gdzie będzie można o dwanaścioro dzieci przyjąć więcej – wyjaśniła Tamara Socha – Rekrutacja, która ruszy pierwszego marca będzie prowadzona do żłobka przy przedszkolu numer sześć jak i pięć. Rekrutacja potrwa do końca marca.

Rodzice, którzy chcą, żeby ich dziecko uczęszczało do żłobka muszą spełnić pewne kryteria. Jednym z takich kryteriów jest zameldowanie na terenie Sandomierza. Pod uwagę w rekrutacji brane są pod uwagę również inne czynniki jak na przykład pochodzenie z rodziny wielodzietnej czy niepełnosprawność.
 
Obecnie w żłobku przy sandomierskiej „szóstce” jest 27 dzieci, natomiast w żłobku działającym przy Przedszkolu Samorządowym nr 5 jest 25 milusińskich.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe