Dzień Kobiet w Sandomierzu. Będzie zbiórka krwi dla sandomierskich Amazonek i wirtualny koncert życzeń

  • 23.02.2021, 14:47 (aktualizacja 23.02.2021, 21:12)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Święto wszystkich pań zbliża się wielkimi krokami. Sandomierz przygotowuje się do tego dnia już od jakiegoś czasu szykując dla kobiet wiele atrakcji.

Jedną z nich jest koncert życzeń, który odbędzie się online a jego prowadzącym będzie Artur Chamski. Następną alternatywą jest odwiedzenie Bramy Opatowskiej i Podziemnej Trasy Turystycznej, gdzie panie będą mogły nabyć bilet wejścia za symboliczną złotówkę. Organizatorzy Dnia Kobiet w Sandomierzu przygotowali również akcję „Oddaj krew za babeczkę”. Zbiórka krwi 8 marca będzie dedykowana sandomierskim Amazonkom.
 
Wszyscy chętni do wsparcia akcji krew będą mogli oddać w punkcie przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, jaki działa przy ulicy Schinzla w Sandomierzu.
 
Do udziału w akcji zachęca Urszula Gach, z sandomierskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.
 
- „Oddaj krew za babeczkę” to akcja dwuwymiarowa. Chcemy pozyskać jak najwięcej krwi dla pacjentek chorych onkologicznie oraz promować honorowe krwiodawstwo. Szczególnie zachęcam młodzież do wstępowania w szeregi lokalnych krwiodawców. Akcję dedykujemy sandomierskiemu stowarzyszeniu Amazonek, w podziękowaniu za ich 20-letnią działalność. Za to, że pomimo własnych ograniczeń, własnych problemów wspierają siebie nawzajem. Współpracują także z naszym stowarzyszeniem. Nigdy nie odmawiają pomocy. Uczestniczą w innych akcjach i programach – wyjaśnia Urszula Gach.
 
W organizację akcji włączyli się również honorowi dawcy z klubu HDK, jaki działa przy Pilkington Automotive Poland.
 
- Szczególnie zachęcamy do oddawania krwi naszych pracowników - powiedział Ryszard Marzec, przedstawiciel krwiodawców. - Szczególnie dla pań, które są w potrzebie. W naszym klubie działa 170 osób.
 
Zgodnie z zapowiedziami burmistrza Sandomierza, Marcina Marca, każdy z uczestników akcji otrzyma słodką babeczkę.
 
- Każdy krwiodawca za oddaną krew otrzyma babeczkę upieczoną w naszych placówkach oświatowych. Zapewnimy produkty, a panie kucharki upieką. Jest to akcja trochę na wesoło, z przesłaniem i szczytnym celem – mówił podczas konferencji prasowej Marcin Marzec.
 
Krew mogą oddać osoby w wieku od 18 do 60 roku życia, cieszący się dobrym stanem zdrowia. Należy mieć przy sobie dowód osobisty lub prawo jazdy. Punkt krwiodawstwa czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do 11.30.
 
O tym, że zbiórka krwi 8 marca dedykowana jest paniom leczącym się onkologicznie mówiła również Agata Król, naczelnik wydziału spraw społecznych i zdrowia w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu.
 
- Mając na uwadze to, że w Sandomierzu działa klub amazonek, tej akcji przyświeca szczytny cel. Dlatego apeluję do wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc, aby przyłączyli się do nas. Liczymy na duży odzew, ponieważ jest do akcja z serca do serca – mówiła Agata Król.
 
W ubiegłym roku w sandomierskim punkcie krwiodawstwa oddano ponad 1200 litrów krwi. To najlepszy wynik wśród regionalnych punktów krwiodawstwa w województwie świętokrzyskim.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe