SANDOMIERZ: 58 kamer będzie strzegło bezpieczeństwa w mieście

SANDOMIERZ: 58 kamer będzie strzegło bezpieczeństwa w mieście Michał Leszczyński Kilkanaście lat temu w Sandomierzu funkcjonował monitoring. Dzięki niemu zauważono wykroczenie zawracania na podwójnej ciągłej na ulicy Armii Krajowej w Sandomierzu.

Podziel się:

Oceń:

Centrum monitoringu zostanie zlokalizowane w wydzielonych pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr 4.

W projektowanym systemie przewidziano instalację 58 kamer umiejscowionych w 42 punktach. Punkty zostaną wyposażone w jedną lub dwie kamery, zlokalizowane na budynkach, słupach oświetlenia, słupach linii energetycznych bądź na nowych słupach. W centrum monitoringu (w pomieszczeniu operatorów) zostanie zamontowanych sześć pięćdziesięciocalowych monitorów.

Do bieżącej obsługi systemu przewidziano dwa monitory 24 calowe. Zostaną również wykonane dwa odrębne stanowiska monitoringu, w Komendzie Powiatowej Policji oraz w Straży Miejskiej – wyposażone w stację roboczą oraz jeden monitor.

Gmina jest już po przetargu i podpisano umowę z konsorcjum firm: SYMETRA Sp. z o.o. z Mikułowic i  Miraccord Maciej Nowak z Roczyn.

Wartość umowy brutto: 1 566 995,40 zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej około 292 000,00 złotych.

- Zakończenie prac przewidziano na koniec listopada tego roku - informuje Michał Mendak, rzecznik prasowy burmistrza Sandomierza.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 24.02.2021, 11:50
Na ulicy Wojska Polskiego jest potrzebna wymiana nawierzchni chodnika lub jego naprawa rodzice przewożący dzieci w wózku lub przechodnie przemieszczający się przez tę ulicę przechodzą przez niezły tor przeszkód po przejściu całego jej odcinka już od dobrych wielu lat. Natomiast nowy chodnik od strony jednostki wojskowej jest od pewnego czasu zamknięty z powodu zalegającego tam śniegu. Nawierzcnia drogowa na tej ulicy już od paru lat powinna być wymieniona na nową nie nadaje się do jazdy samochodem następuje tam niekończące się łatanie dziur do ulicy Listopadowej a po tej zimie jest w stanie agonalnym. Zwracam uwagę że to jest tzwane centrum Sandomierza uczęszczane przez wielu zarówno mieszkańców jak i turystów a nie dzielnica Sandomierza. Innym problemem na tej ulicy są rajdy młodocianych piratów którzy z dużą predkością zjeżdżają z góry ul. WOJSKA POLSKIEGO stwarzając zagrożenie tym co spacerują chodnikami (niejeden już rajdowiec wylądował na ogrodzeniu mieszkańców tej ulicy albo na murze mieszczącego się tam przedszkola) przeskakując przez chodnik jak piłka Zazwyczaj rajdy odbywają się w weekendy i i i stare wysłużone Beemy rozpalonych młodych glów chcących się popisać przed swoimi kumplami osiągają tam zawrotne niebezpieczne predkości zjeżdzając z tej śliskiej góry (pytam się gdzie jest Policaj) chyba czekają aż się wydarzy wypadek ze skutkiem śmiertelnym.
Mieszkanieeewc
Mieszkanieeewc 23.02.2021, 23:56
Niech zacznie przeznaczać pieniądze na oświetlenie. Bo wstyd żeby w mieście nie świeciły się latarnie tym bardziej przy pasach. Przykładem jest początek ulicy mickiewicza. Jedno jest pewne to 1i ostatnia kadencja w-fisty.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.02.2021, 18:52
W mieście ludzie nie mają dostępu do wody ani kanalizacji, o normalnym dojeździe do posesji nie wspomnę, a kamery potrzebne.
Roman
Roman 23.02.2021, 17:32
Wielki Brat patrzy! Totalna inwigilacja! Naprawdę miasto nie ma większych zmartwień?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.02.2021, 16:59
Ludzie potrafią być wredni i niesprawiedliwi. Ten monitoring to przede wszystkim wasze bezpieczeństwo drodzy mieszkańcy. Doceńcie to a nie tylko narzekacie. Burmistrz wam to funduje bo się o was troszczy. Czy zasłabniesz na ulicy czy zostaniesz napadniety wraz z monitoringiem wzrasta szansa na pomoc dla Ciebie. Zdejmijcie klapki z oczu i zacznijcie doceniać troskę o was.Po prostu żal.
Mieszkaniec rynek
Mieszkaniec rynek 23.02.2021, 23:53
Weź sobie koło i jeb... Się w czoło 😁😂
Maniek
Maniek 23.02.2021, 18:39
Aleś teraz pojechał. Burmistrz nam funduje, ze swojej wypłaty?
Zniesmaczona
Zniesmaczona 23.02.2021, 18:21
Burmistrz nic nie funduje, tylko płaci z naszych pieniędzy. A gdyby troszczył się o mieszkańców, to słuchałby ich zdania.
Śmieszek
Śmieszek 23.02.2021, 16:08
Centrum monitoringu zostanie zlokalizowane w wydzielonych pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr 4?? Co jeszcze Pan Burmistrz upchnie w tym budynku, oprócz dzieci ze SP2? Bo przecież wszystko dla ich dobra i komfortu, więc może ZOO?
Mieszkanka
Mieszkanka 23.02.2021, 16:01
Na szkoły i edukację pieniędzy nie ma, ale na kamery w dobie koronawirusa i owszem. Absurd. Czy te kamery to zakup w tym momencie konieczny? Pan Burmistrz jest bardzo rozrzuty, ale nie w tych sektorach, w których powinien.
Maniek
Maniek 23.02.2021, 16:00
Ma rozmach. Wydać na to 1,5 mln. Super, nie ma co.

Pozostałe