OPATÓW: Kurator wyraził zgodę na likwidację szkoły w Kobylanach

OPATÓW: Kurator wyraził zgodę na likwidację szkoły w Kobylanach Fot. Telewizja STV.PL Placówka w Kobylanach zostanie zagospodarowana prawdopodobnie na cele senioralne.

Podziel się:

Oceń:

Pozytywną opinię w sprawie likwidacji SP w Kobylanach wydał kurator oświaty. Czy szkoła przestanie funkcjonować zdecydują radni Rady Miejskiej w Opatowie podczas sesji, która zaplanowana jest na 5 marca.
Wczoraj odbyło się posiedzenie komisji oświaty Rady Gminy w Opatowie z udziałem mieszkańców Kobylan. Swoje racje przedstawili zarówno zwolennicy likwidacji placówki jak i jej przeciwnicy. Protestujący rodzice podkreślali, że likwidacja to nie jest działanie dla dobra dzieci. Twierdzili, że główną przyczyną zamknięcia szkoły są względy ekonomiczne.
 
Burmistrz Grzegorz Gajewski, mówił, że podejmując decyzje należy patrzeć przez pryzmat całej gminy, a nie wąskiej grupy społecznej.
 
Nauczyciele, których w szkole w Kobylanach pracuje 9 nie powinni się martwić. Część z nich może odejść na emeryturę lub świadczenie kompensacyjne. Pozostali mają szanse zatrudnienia w opatowskich szkołach.
 
Związek Nauczycielstwa Polskiego i rada pedagogiczna szkoły w Kobylanach wyraziły negatywną opinię w sprawie likwidacji placówki.
 
(JAZ)
 
Jerzy Strzyż | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe