Collegium Gostomianum już po pierwszym etapie remontu. Naprawiono dach i elewację

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Collegium Gostomianum w Sandomierzu odzyskuje swój dawny blask. Budynek jednej z najstarszych szkół w Polsce, której historia sięga 1602 roku przeszedł gruntowny remont.

Budynek Collegium Gostomianum, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w obrębie Starego Miasta, po remoncie zyskał nowy dach i elewację.  Cała inwestycja związana z jego generalnym remontem pochłonęła blisko milion złotych. Jak przyznał podczas konferencji prasowej starosta sandomierski, Marcin Piwnik realizacja tak dużej inwestycji nie byłaby możliwa bez wsparcia z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które na ten cel przekazało 600 tysięcy złotych.


W planach związanych z tym budynkiem natomiast jest odnowienie piwnic, na co również potrzebne jest wsparcie w postaci dodatkowych środków finansowych. 


O tym, że Sandomierz zasługuje na wsparcie finansowe mówił wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz. 


Poseł Krzysztof Lipiec również przyznał, że królewski Sandomierz stanowi swego rodzaju perełkę architektoniczna w województwie świętokrzyskim, a jego Stare Miasto jest Pomnikiem Historii. 


Poseł Marek Kwitek przyznał, że chociaż wiele już zostało zrobione to szkoła nadal czeka na kolejne prace remontowe.


Dyrektor szkoły Joanna Pieronkiewicz – Szpernal podziękowała za dotychczasową pomoc. Dyrekcja Collegium Gostomianum przyznała również, że efekty remontu jesienią zostały dostrzeżone przez uczniów i nauczycieli. 


Całkowity koszt dotychczasowego remontu Collegium Gostomianum wyniósł ponad 900 tysięcy złotych. Oprócz 600 tysięcy złotych, pozyskanych z ministerstwa kultury, brakującą kwotę 300 tysięcy dołożyło Starostwo Powiatowe w Sandomierzu.

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 19.02.2021, 21:03
Wtopa. Konfrencja prasowa zrobiona na tle wejścia do szkoły, a przy wejściu na elewacji odrywająca się lampa. No halo czy ktoś robił odbiór tej inwestycji?

Pozostałe