Wyłoniono laureatów programu "Działaj Lokalnie". Powstał ogród marzeń i izba pamięci

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Znamy już laureatów konkursu Działaj Lokalnie Opowiedz 2020. W ramach projektów udało się stworzyć m.in. „Ogród marzeń”, Izbę Pamięci oraz miejsce do nauki i odpoczynku.

W tym roku nie było uroczystej gali w sandomierskim Hotelu Basztowym, ale to nie zmienia faktu, że co roku podsumowanie programu Działaj Lokalnie to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu. Program grantowy „Działaj Lokalnie” to projekt Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Co roku Działaj Lokalnie połączony jest z konkursem „Opowiedz”. 


W 2020 roku dzięki wsparciu finansowemu w ramach programu „Działaj Lokalnie” udało się zrealizować 12 inicjatyw do 6 tysięcy złotych. Inicjatyw ważnych i potrzebnych lokalnej społeczności. O granty mogły ubiegać się nieformalne grupy mieszkańców, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia z terenu powiatu sandomierskiego oraz opatowskiego. Jak podkreśla Joanna Boduch-Paw, prezes zarządu Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości, w ubiegłorocznej edycji konkursu pandemia koronawirusa odbiła się echem nawet w proponowanych inicjatywach.


Podczas gali zostały zaprezentowane efekty projektów, które w 2020 roku udało się w ramach tego programu zrealizować. Jednym z nich był projekt pt. „Ogród Naszych Marzeń” realizowany przez Stowarzyszenie Domów dla Dzieci i Młodzieży Bliżej Marzeń. 


Seniorzy ze Skotnik w ramach pozyskanej dotacji na projekt „ Skotnicka historia” utworzyli natomiast Izbę Pamięci. 


Starosta sandomierski, Marcin Piwnik pogratulował podczas spotkania zwycięzcom konkursu. Jak dodał cieszy fakt, że pomimo wielu trudności związanych z pandemią udało się zrealizować kolejne inicjatywy oraz zaplanować kolejną edycję Działaj Lokalnie.


Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości wspiera realizowanie lokalnych inicjatyw od 2005 roku.  

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe