Remont za 1 000 000 złotych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ożarowie

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie zmienia się w mgnieniu oka. Generalny remont drugiego piętra, który pochłonął blisko milion złotych już został zakończony, jednak inwestycyjne plany na najbliższe dwa lata są równie imponujące, ponieważ do końca 2022 szkoła ma być wyremontowana kompleksowo.

Od kilku lat samorząd gminy Ożarów mocno inwestuje w oświatę. Co roku w budżecie na inwestycje w szkołach gmina przeznacza do 300 tysięcy złotych. Jak wyjaśnia zastępca burmistrza Paweł Rędziak, inwestycje w szkołach to nie tylko  niezbędne remonty, ale również programy, które pomagają doszkolić kadrę nauczycielką i odpowiednio doposażyć bazę dydaktyczną. 
Jedną z ostatnich inwestycji w ożarowskiej „Szylce” był kompleksowy remont drugiego piętra szkoły, na który gmina zdobyła dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w wysokości 50 procent kwoty całej inwestycji. 


W ramach remontu posadzka z płytek zmieniła się na wykładzinę, a stare oświetlenie na bardziej jasne i oszczędne. Wymienione zostały również wszystkie drzwi do sal lekcyjnych. Na korytarzu powstały specjalne kąciki, w których młodzież może spędzić przerwę. Podczas remontu udało się poprawić także wygląd gabinetu szkolnej pielęgniarki jak i szkolnego gabinetu stomatologicznego.


Katarzyna Swacha, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie podkreśla, że systematyczne inwestycje w szkołę poprawiają nie tylko wizerunek poszczególnych sal i otoczenia, ale również wpływają na komfort nauki uczniów i pracy nauczycieli.
W ożarowskiej „Szylce” obecnie uczy się blisko 500 uczniów. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe