Automatyczne defibrylatory zewnętrzne AED w Ożarowie

  • 18.02.2021, 14:46
  • Źródło: Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie
Automatyczne defibrylatory zewnętrzne AED w Ożarowie Fot. Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie Jeden z debibrylatorów AED został zamontowany przy wejściu głównym do budynku szkoły.

Podziel się:

Oceń:

„Razem dbamy o życie i zdrowie Twoje i Twoich bliskich”- takie hasło przyświeca młodzieży uczącej się  w Liceum Ogólnokształcącym o profilu – ratownictwo medyczne w Zespole Szkół w Ożarowie im. M. Skłodowskiej -Curie. Ten profil kształcenia w ożarowskiej szkole funkcjonuje już 10 lat. W tym czasie poszczególne roczniki  zdobywały wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej  oraz uprawnienia do upowszechniania,  tych  jakże pożytecznych, umiejętności  w ramach akcji „Pomaganie jest fajne”  w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach nie tylko na terenie  gminy Ożarów.

Wielkim osiągnięciem tej prozdrowotnej działalności było pozyskanie i sfinansowanie w roku 2020 przez Urząd Miasta i Gminy Ożarów, na wniosek uczniów i nauczycieli ZS w Ożarowie, automatycznych defibrylatorów zewnętrznych AED.


AED- to małe, w pełni bezpieczne i  proste w obsłudze urządzenia pomagające  ratować życie wtedy, kiedy dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia NKZ.


Dwa zewnętrzne AED zostały zamontowane przy wejściu do budynku głównego ZS w Ożarowie  im. M. Skłodowskiej- Curie oraz na ulicy Stodolnej na budynku Spółdzielni Mieszkaniowej „Ożarów”


Pierwsze AED w gminie Ożarów  są bardzo dobrze oznakowane i widoczne. Uczniowie zdobywający wiedzę w LO o profilu ratownictwa medycznego zostali przeszkoleni w zakresie obsługi AED przez profesjonalną firmę z Krakowa współpracującą z ożarowskimi „ratownikami.”  Jeśli tylko sytuacja epidemiologiczna pozwoli, to w ramach, dobrze znanej w Ożarowie i okolicach,  akcji „Pomaganie jest fajne ”będą propagować  niezbędną  wiedzę  na temat skutecznego ratowania  zdrowia i życia.


Pamiętajmy, że defibrylatory AED w naszym otoczeniu zwiększają szanse na przeżycie osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia NKZ z 2% aż do 75%.

 

Źródło: Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe