Strażacy sprawdzają stan wody na rzekach w powiecie sandomierskim

  • 18.02.2021, 12:12
  • Źródło: KP PSP Sandomierz
Strażacy sprawdzają stan wody na rzekach w powiecie sandomierskim Fot. KP PSP Sandomierz Strażacy sprawdzają stan wody na rzekach w powiecie sandomierskim

Podziel się:

Oceń:

W związku z aktualną sytuacją meteorologiczną oraz zbliżającym się okresem zwiększonego prawdopodobieństwa wystapienia lokalnych podtopień i powodzi, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Strtaży Pożarnej w Sandomierzu prowadzą na bieżąco monitoring cieków wodnych na terenie powiatu sandomierskiego. Rekonesansem objęte są rzeki Wisła i Koprzywianka pod kątem tworzenia się zatorów lodowych i stanu poziomu wody.

 

Na chwilę obecną stan rzek nie stwarza prawdopodobieństwa wystąpienia powodzi oraz lokalnych podtopień lecz z prognoz IMGW wynika nadejście ocieplenia co może powodawać szybkie topnienie śniegu i duży wzrost wód w rzekach. W związku z powyższym został sprawdzony sprzęt będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej  oraz jednostek OSP z terenu powiatu sandomierskiego.

Opracował: kpt. Łukasz Zięba
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Sandomierz

Źródło: KP PSP Sandomierz

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe