Kupujących jak na lekarstwo. Pustki na opatowskim targowisku

Kupujących jak na lekarstwo. Pustki na opatowskim targowisku Fot. Telewizja STV.PL Targowisko w Opatowie.

Podziel się:

Oceń:

W przeciwieństwie do Zakopanego i Szczyrku opatowskie targowisko świeciło dziś pustkami. Niewiele osób zdecydowało się na zakupy, a i stoiska można było policzyć na palcach jednej ręki.

- Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie zwinąć interes – mówili sprzedający.- Kupujących nie ma. Ludzie boją się zarazić wirusem.


Na pytanie o obroty sprzedający tylko się uśmiechali. – Niech pan popatrzy ile jest stoisk. Może kilkanaście procent handlujących zdecydowało się wystawić ofertę w porównaniu do kilku miesięcy wcześniej- mówili.


Handlowcy oferowali głównie bieliznę, skarpety, rękawice, obuwie. Niestety ceny były wyższe niż przed pandemią. – Wszystko poszło do góry, ale i tak trudno wyjść na swoje- mówili sprzedający.


Niewiele lepiej było na rynku warzyw i owoców. Kilkunastu sprzedawców zdecydowało się na przyjazd do Opatowa. – Wystawiamy warzywa i owoce. Niestety ruchu nie ma. Kupujących jak na lekarstwo – mówiło małżeństwo, które od kilkudziesięciu lat oferuje warzywa i owoce na opatowskim targowisku.


Ceny wcale nie były wygórowane. I tak za kilogram ziemniaków trzeba było zapłacić 80 groszy, marchwi 2 zł., pietruszki 3 zł., selera 4 zł.. Kto chciał kupić miód musiał się liczyć z wydatkiem ok. 40 zł. za słoik 0,9 litra. Jajka wiejskie kosztowały przeciętnie 1 zł. za sztukę. Za miotłę brzozową sprzedający żądali 10 zł. 


Trzeba przyznać, że obostrzenia pandemiczne były przestrzegane, co ewidentnie ułatwiła mała liczba kupujących na opatowskim targu. 


(JAZ) 

 

Jerzy Strzyż | [email protected]

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe