W opatowskim szpitalu powstaje hospicjum. Na piętrze dawnej lecznicy będzie dzienny dom opieki

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Szpitalu św. Leona w Opatowie powstanie hospicjum oraz Dzienny Dom Opieki Medycznej. Prace remontowo - budowlane na pierwszym piętrze budynku starej lecznicy już się rozpoczęły. Wszystkie prace związane z przystosowaniem pomieszczeń pod działalność nowych instytucji będą kosztować ponad 2 miliony złotych.

Hospicjum oraz Dzienny Dom Opieki Medycznej w Opatowie powstanie w ramach dwuletniego projektu, który jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Starosta opatowski, Tomasz Staniek jednak zapewnia, że po zakończeniu projektu instytucje będą działać nadal. Zmieni się jedynie finansowanie, które w dużej części zapewni Narodowy Fundusz Zdrowia. 


W ramach prowadzonej inwestycji przebudowane zostanie pierwsze piętro szpitalnego pawilonu C. W jednej z części piętra powstanie hospicjum, które będzie oferować stacjonarną opiekę paliatywną dla 10 osób w ciężkim stanie, które mają więcej niż  65 lat. Jak podkreśla Tomasz Staniek, hospicjum, które powstanie w opatowskim szpitalu jest pierwszym w regionie. Do tej pory pacjenci w ciężkim stanie, którzy wymagali profesjonalnej opieki medycznej, znajdowali ją w hospicjach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. 


W kolejnej części szpitalnego piętra będzie działał Dzienny Dom Opieki Medycznej, dla osób niesamodzielnych lub pozostających bez opieki swoich bliskich. Znajdzie się tam kilkanaście miejsc dla osób, które przebyły leczenie szpitalne, ale nadal potrzebują pomocy medycznej. W ciągu dnia tacy pacjenci będą mogli skorzystać z opieki pielęgniarskiej, lekarskiej oraz terapeuty. Do dyspozycji pacjentów będzie również świetlica oraz miejsce do odpoczynku.


Obecnie trwające prace remontowe mają zakończyć się w przeciągu najbliższych kilku tygodni. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe