Tarnobrzeski "Hetman" siódmy raz ze Złotą Tarczą

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„Nie pieniądz mądrym czyni. Ni spryt, ni piękna mowa, bo mądrzy zawsze tymi, w których idea nowa!” A nowych idei w tej szkole nie brakuje. Mowa o I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, szkole która już siódmy rok z rzędu zdobyła prestiżowy tytuł Złotej Szkoły.

Ranking Perspektywy wyłaniając najlepsze licea w kraju bierze pod uwagę wyniki matury oraz sukcesy olimpijskie z ubiegłego roku szkolnego. Tarnobrzeski „Hetman” ponownie znalazł się w najlepszej setce liceów, zajmując  64 miejsce w Polsce, a 3 w województwie podkarpackim. 


Jak twierdzi Jakub, uczeń „Hetmana” znakomite wyniki matur oraz sukcesy olimpijskie to przede wszystkim zasługa ciężkiej pracy i zaangażowania zarówno nauczycieli jak i uczniów. 


Ciekawą inicjatywą w tej szkole oprócz wielu zajęć dodatkowych jest również obóz naukowy dla uczniów klas maturalnych. Jak przyznaje tegoroczna maturzystka Justyna taki obóz okazuje się bardzo przydatny w przygotowywaniu się do matury. 


Obecnie w tarnobrzeskim „Hetmanie” uczy się 270 uczniów, wśród których około 40 procent to uczniowie z Tarnobrzega i okolic. Jak wyjaśnia dyrektor szkoła cieszy się uznaniem uczniów również z województwa świętokrzyskiego, którzy nawet pomimo tego, że szkoła znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od ich domu od lat mocno zasilają grono wychowanków tego liceum. 


Skąd taki sukces? O to postanowiliśmy zapytać również dyrektora „Hetmana”. Co na odpowiedział? Otóż wszystkiemu winna jest atmosfera, liczne projekty społeczne oraz to, że uczniowie i nauczyciele stoją po tej samej stronie barykady.


I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu na rynku edukacyjnym istnieje już ponad 30 lat. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe