Pożar sadzy w dwóch domach. Pracowity poniedziałek sandomierskich strażaków

  • 16.02.2021, 15:49
  • Źródło: KP PSP Sandomierz
Pożar sadzy w dwóch domach. Pracowity poniedziałek sandomierskich strażaków Fot. KP PSP Sandomierz

Podziel się:

Oceń:

15 lutego 2021 roku w godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowanie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęły dwa zgłoszenia o pożarze sadz w przewodach  kominowym w budynkach mieszkalnych w miejscowości Bogoria, gmina Łoniów i Ułanowice, gmina Klimontów. 

Do pożaru zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Sandomierzu,  OSP Świniary i OSP Klimontów. 


Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy wygasili paleniska w kotłach na paliwo stałe oraz podali prądy proszku do palących się przewodów kominowych. Następnie przy pomocy zestawu kominiarskiego strażacy strącili pozostałości palącej się sadzy, którą usunięto i jednocześnie zlikwidowano całkowicie zagrożenie. 


Strażacy przewietrzyli i sprawdzili pomieszczenia w budynkach przy pomocy miernika wielogazowego, który nie stwierdził obecności gazów niebezpiecznych. Ponadto przewody kominowe zostały sprawdzone przy użyciu kamery termowizyjnej, która nie wskazała żadnego zagrożenia. 


Sandomierscy strażacy jednocześnie przypominają o ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - informacyjnej  "Czujka na Straży Twojego Bezpieczeństwa", która mówi o zagrożeniach związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.


Strażacy przypominają o stosowaniu czujnika tlenku węgla, wykonywaniu regularnego czyszczenia i sprawdzenia przewodu kominowego. Przegląd przewodów odprowadzających spaliny z kotłów na paliwo stałe powinien być wykonany cztery razy w ciągu roku a z kotłów gazowych dwa razy w roku. Przewody wentylacyjne powinny być sprawdzone raz w roku.

Opracował: mł. kpt. Krzysztof Tabaka.
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Sandomierz

Źródło: KP PSP Sandomierz

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe