Tragedia w Jasicach. Dwie osoby zginęły na torach pod kołami pociągu

Tragedia w Jasicach. Dwie osoby zginęły na torach pod kołami pociągu Fot. OSP Ożarów

Podziel się:

Oceń:

Dwoje 63-latków, kobieta i mężczyzna zginęli nocą z soboty na niedzielę pod kołami pociągu Intercity, w Jasicach w powiecie opatowskim.

Tuż przed godziną 21:30 w pobliżu byłej stacji PKP w Jasicach zdarzyła się tragedia. Właśnie tędy przejeżdżał skład relacji Warszawa Zachodnia - Przemyśl Główny. 

- Maszynista zauważył dwie osoby przechodzące przez tory w niedozwolonym miejscu. Użył sygnałów dźwiękowych, rozpoczął hamowanie awaryjne, ale nie miał szans zatrzymać składu na tak krótkim odcinku – przekazał aspirant Artur Majchrzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Lokomotywa potrąciła dwoje pieszych i zatrzymała się kilkaset metrów dalej. Kobieta i mężczyzna ponieśli śmierć na miejscu. 

W nocy policja z prokuratorem ustalała tożsamości tych osób. Dziś nad ranem podano, że oboje mieli po 63 lata i oboje byli mieszkańcami powiatu opatowskiego.

Pociąg pośpieszny prowadził 59-letni maszynista, który jak ustalili śledczy był trzeźwy. W wagonach znajdowało się 16 pasażerów. Nikt z pasażerów nie ucierpiał podczas awaryjnego hamowania.


Strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Opatowie wraz z druhami z jednostek ochotniczych w Ożarowie, Gierczycach i Stodołach zabezpieczali i oświetlali miejsce wypadku, podczas czynności policji prokuratury.

- Strażacy upewnili się, że pasażerom pociągu nic się nie stało oraz czy mają zapewnione ogrzewanie. Kiedy przewoźnik podstawił busa, pomogli podróżnym przesiąść się do niego – opowiadał starszy kapitan Sylwester Kochanowicz, komendant powiatowy opatowskiej straży pożarnej.

Dwie godziny po rozegraniu się tragedii, pasażerowie składu ruszyli w dalszą podróż. 

Fot. OSP Ożarów 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe