Dwóch nowych strażaków złożyło ślubowanie w Komendzie Powiatowej PSP w Sandomierzu

  • 13.02.2021, 13:11
  • Źródło: KP PSP Sandomierz
Dwóch nowych strażaków złożyło ślubowanie w Komendzie Powiatowej PSP w Sandomierzu Fot. KP PSP Sandomierz Dwóch strażaków złożyło ślubowanie na sztandar.

Podziel się:

Oceń:

12 lutego 2021 roku, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, odbyło się uroczyste ślubowanie dwóch strażaków pełniących służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Sandomierzu. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku komendantowi powiatowego st. kpt. Piotrowi Krytusie przez dowódcę jednostki kpt. Łukasza Ziębę. Po okolicznościowym przemówieniu, strażacy Grzegorz Makówka i Tomasz Ryś, złożyli ślubowanie w obecności sztandaru komendy.

Strażak, podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej składa ślubowanie według roty:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.".

Na zakończenie uroczystości strażacy podpisali akty ślubowania na potwierdzenie tego ważnego momentu w swojej karierze zawodowej. Komendant wręczając akty ślubowania powitał nowych funkcjonariuszy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. kpt. Krzyszof Tabaka

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Sandomierzu

Źródło: KP PSP Sandomierz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe