Burmistrz Staszowa: Chcemy uruchomić program dotacyjny na wymianę pieców centralnego ogrzewania

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Gmina Staszów chce wesprzeć swoich mieszkańców w walce o ekologie i czyste powietrze. Burmistrz Staszowa, Leszek Kopeć poinformował, że gmina zamierza uruchomić specjalny program dotacji na wymianę pieców centralnego ogrzewania. Na ten cel w budżecie gminy udało się wygospodarować kilkadziesiąt tysięcy złotych.

To pierwszy etap programu, który w tym roku chce wdrożyć gmina Staszów. Jak podkreślił burmistrz miasta, Leszek Kopeć, jeżeli program będzie cieszył się powodzeniem wśród mieszkańców, gmina w kolejnych latach również będzie te działania kontynuować również w rozszerzonym zakresie. 


- Szczegółowe kryteria warunków w ramach których dotacja będzie przyznawana nie są jeszcze znane. Takie kryteria podane będą do wiadomości mieszkańców w najbliższym czasie - informuje burmistrz Staszowa. 


O wdrożeniu programu zdecydują radni na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Staszowie, która wstępnie zaplanowana jest na wtorek, 23 lutego. 


Warto przypomnieć, że oprócz planowanego gminnego programu dotacyjnego na wymianę pieców centralnego ogrzewania w Urzędzie Miejskim w Staszowie działa również punkt informacyjny, dla wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych z terenu tej gminy zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania z programu „Czyste powietrze”.

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe