Kolejne miejsca dla seniorów w Piotrowicach i Linowie

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W gminie Zawichost powstały kolejne ważne inwestycje z myślą o lokalnej społeczności. Tym razem na inicjatywie skorzystają seniorzy z Piotrowic, gdzie powstał Klub Seniora oraz Linowa, gdzie uruchomiony został Dzienny Dom Senior+.

Na inwestycję gmina Zawichost pozyskała fundusze z rządowego programu SENIOR+ w wysokości 240 000 złotych. W ramach otrzymanego dofinansowania zostały wyremontowane i odpowiednio doposażone budynki. Oprócz zmiany elewacji oraz poprawy infrastruktury otaczającej w budynkach przybyło również pomieszczeń, w których przez odpowiednie wyposażenie już niebawem w kreatywny sposób swój czas spędzać będą seniorzy. O bogatej ofercie zajęć mówiła podczas oficjalnego otwarcia szefowa Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawichoście. 


Na terenie gminy do tej pory powstało trzy placówki dedykowane dla seniorów. W województwie natomiast takich placówek w ostatnich latach powstało ponad 50. Jak podkreśliła dyrektor wydziału polityki społecznej i zdrowia w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim gmina Zawichost w regionie znajduje się w czołówce samorządów, które w tak aktywny sposób postawiły na politykę senioralną. 


Katarzyna Kondziołka, burmistrz Zawichostu podkreśla, że powstanie placówek dla seniorów to inwestycja, która wynika ze społecznych potrzeb.


O tym, że gmina prężnie pozyskuje środki zewnętrzne, które pomagają w realizacji ważnych inwestycji mówiła wiceminister Anna Krupka, która wzięła udział w spotkaniu za pomocą telekonferencji. 


Poseł Agata Wojtyszek natomiast zwróciła uwagę na fakt, że inwestycje realizowane dla seniorów są szczególnie potrzebne w małych miejscowościach.


W ostatnim czasie w województwie świętokrzyskim systematycznie przybywa instytucji i placówek, gdzie seniorzy znajdują pomoc i spędzają swój wolnych czas. Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Marek Jońca przyznał, że najważniejsza w takich inicjatywach jest uwaga skierowana na osoby starsze i ich potrzeby. 


Za pozyskane środki, które pomogły w realizacji kluczowych inwestycji w imieniu radnych podziękował Marek Grzyb, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.


Nowe miejsca dla seniorów w Piotrowicach i Linowie przeznaczone są łącznie dla 30 osób. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe