Radni Sandomierza za uchwałą intencyjną w sprawie przeniesienia szkoły "dwójki" do budynku "czwórki". Rodzice oburzeni

  • 10.02.2021, 16:07 (aktualizacja 10.02.2021, 20:17)
  • Telewizja STV.pl | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jedenastu radnych zagłosowało za intencją przeniesienia Szkoły Podstawowej numer 2 z budynku przy ulicy Mickiewicza 9 do budynku Szkoły Podstawowej numer 4 przy ulicy Mickiewicza 39. Rodzice są oburzeni, a burmistrz odpowiada, że w nowym budynku dzieci będą miały lepsze warunki nauki.

Dziesięcioro radnych było przeciwnych.

Nadzwyczajna sesja Rady Miasta trwała ponad cztery godziny.

Na dziedzińcu zamkowy zebrali się rodzice z transparentami. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Zdjęcia (6)

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 12.02.2021, 20:31
Polecam 2minutę 24 sekundę + ful głos, filmiku z sesji rady miasta likwidującej szkołę podstawową nr 2. Pan przewodniczący rady kwituje nieobecność radnego "Żyłka"na sesji .
oburzona
oburzona 12.02.2021, 02:45
Nauczyciel w-fu likwiduje szkołe z tradycjami wstyd i hańba!
Oburzona
Oburzona 11.02.2021, 11:22
Dziekan UJK podał, że ponad 800 osób z Sandomierza wyjeżdża studiować do pobliskich miast (Tarnobrzeg, Stalowa Wola) by tam studiować. Skoro filia UJK już jest w Sandomierzu od kilku lat, a młodzi ludzie nadal wyjeżdżają, to chyba o czymś świadczy? Wolą studiować w innych placówkach. Dzieci zostaną wyrzucone z ich szkoły, a filia UJK za kilka lat zostanie zlikwidowana, bo nie będzie chętnych do studiowana. Przecież mamy niż demograficzny, o czym Pan Burmistrz wspominał kilkakrotnie.
Absolwentka
Absolwentka 11.02.2021, 11:15
Skoro filię UJK gonią terminy, a wiedzieli od kilku lat jaki jest sprzeciw rodziców i sympatyków w sprawie przeniesienia SP2, to mieli czas szukać innej siedziby. W tym czasie mogli nawet wybudować nowy obiekt! A tymczasem chcą wyrzucić dzieci z ich budynku, dla bliżej nieokreślonej liczby przyszłych studentów pielęgniarstwa. Wstyd!
Oburzona
Oburzona 11.02.2021, 08:18
Skandal, że Burmistrz zasłania się dobrem szkolnictwa wyższego, a razem z SP2 wyrzuca z budynku WSHP, w której studiuje 250 studentów (filia UJK nie podała na sesji informacji ilu studentów jest u nich, ale w 2019r. było ich ok 150). To pokazuje, że nie nie kierują się ani dobrem uczniów ani studentów. Wstyd za to nieprzygotowanie, brak danych, wyliczeń. Decyzja podjęta na zasadzie 'w moim mniemaniu tak będzie lepiej', mam nadzieję, że media się tym zainteresują.
gość
gość 11.02.2021, 00:35
Pani co zarządza oświatą w mieście mówiła z ramienia burmistrza o okręgach szkolnych (dyrektorka CUW) to... żona dyrektora szkoły podstawowej nr 3. Mówił o tym burmistrz z uśmiechem na ostatniej konferencji prasowej nie widząc w tym nic nienormalnego, a właściwie to był uśmiech pogardy dla innych szkół. Tak wygląda zarządzanie oświatą w tym mieście. Jeżeli nikogo to w radzie miasta nie obchodzi to rzeczywiście jedynym rozwiązaniem jest referendum.
Edyta
Edyta 12.02.2021, 08:06
Najlepszym pomysłem byłoby przeniesienie szkoły nr 2 do pustego, nowoczesnego budynku po byłym Gimnazjum nr 2. Tam jest Pełen komfort i nowoczesne środki dydaktyczne stoją niewykorzystane i zmarnowane przez deformę. Co na to pani dyrektor CUW?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.02.2021, 23:42
Mhm, 11 radnych bezrefleksyjnie opowiedziało się  za. A nie, przepraszam, dwoje z nich usiłowało przekazać swoje przemyślenia na zasadzie "nie wiem, ale się wypowiem". Zebrali się tylko w jednym celu bez przygotowania, z przewodniczącym na czele, który na szczęście szybko został ustawiony do pionu. Oczywiście, Burmistrz jest oburzony używaniem słowa "likwidacja" budując iluzję troski o dobro dzieci i dialogu społecznego, a jutro uruchomi machinę by zdążyć z eksmisją SP2 do października.
gość
gość 10.02.2021, 21:59
zwróćcie państwo uwagę na narrację burmistrza... moje miasto ...moi pracownicy....mam 6 budynków...
Sandomierzanin
Sandomierzanin 10.02.2021, 18:04
To mamy "wspaniałą jedynastkę" z jej kapitanem Jerzym Żyłą. Wstyd i hańba. Społeczeństwo wam wkrótce podziękuje za waszą "służbę" dla miasta i mieszkańców.
Sandomierzanin
Sandomierzanin 10.02.2021, 16:53
Proszę podać tą liste hańby radnych z imienia i nazwiska.

Pozostałe