Opatowscy strażacy przypominają o obowiązku odśnieżania dachów naszych budynków

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Zimowa sceneria utrzyma się z nami jeszcze przez kilka najbliższych dni. Synoptycy prognozują intensywne opady śniegu, opady marznące oraz oblodzenia. Chociaż biały puch lecący z nieba jest niezwykle urokliwy, to jednak strażacy przypominają, że ten biały puch, który zalega na naszych dachach może być bardzo niebezpieczny.

O obowiązku odśnieżania dachów, który spoczywa na właścicielach i zarządcach budynków przypominają również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie. 
Mokry śnieg jest cięższy od białego puchu. Śnieg zalegający na dachu może być przyczyną tragedii, zwłaszcza gdy nie usuwa się go z dachów płaskich i dużych na bieżąco. Jak przypominają strażacy przy odśnieżaniu należy również dbać o swoje bezpieczeństwo, dlatego warto pomyśleć o zleceniu odśnieżania specjalizującym się w tym firmom.


Jeden metr sześcienny puchu śniegowego waży do 200 kg. Śnieg mokry waży natomiast od 700 do 800 kg. Jeden metr sześcienny lodu może osiągnąć wagę nawet do 900 kg.

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe