OPATÓW: Mniej łóżek dla pacjentów "covidowych". Oddział wewnętrzny wznawia pracę

  • 09.02.2021, 10:23 (aktualizacja 09.02.2021, 17:23)
  • Michał Leszczyński | [email protected]
OPATÓW: Mniej łóżek dla pacjentów "covidowych". Oddział wewnętrzny wznawia pracę Tomasz Staniek

Podziel się:

Oceń:

Tomasz Staniek, starosta opatowski poinformował, że decyzją wojewody, w Szpitalu św. Leona w Opatowie zmniejszono ilość łóżek przeznaczony dla pacjentów chorych na Covid-19 do dziesięciu.
- Wznawiamy funkcjonowanie oddziału wewnętrznego niecovidowego - poinformował starosta opatowski w mediach społecznościowych. - Jesienią 2020 roku odpowiadając na potrzeby zarządzania sytuacją pandemiczną w powiecie opatowskim, utworzyliśmy oddział dla pacjentów Covid-19. W szczytowym okresie zachorowań na oddziale przebywało ponad pięćdziesiąt osób. W związku ze zmniejszeniem liczby zachorowań na covid-19 w naszym powiecie, zmniejszamy liczbę łóżek covid do 10, aby zabezpieczyć potrzeby w tym zakresie.
 
Według starosty, jest pilna potrzeba leczenia innych chorób wewnętrznych oraz powikłań pocovidowych.
 
Oddziału wewnętrzny niecovidowy rozpocznie działalność od 15 lutego.
Michał Leszczyński | [email protected]

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe