GOŚC TYGODNIA - Wydanie Specjalne: "Nie pozwolimy zlikwidować Szkoły Podstawowej nr 2. Rozważamy referendum!"

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Marcin Grębowiec, przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej numer 2 z Anną Pawlak i Grzegorzem Roguszem, rodzicami dzieci uczęszczających do tej szkoły przedstawiają swoje racje przeciwko, jak mówią, likwidacji sandomierskiej "dwójki".

Wraca temat przeniesienia uczniów Szkoły Podstawowej numer 2 przy ulicy Mickiewicza w Sandomierzu, do budynku Szkoły Podstawowej numer 4. Według rodziców, absurdalne jest funkcjonowanie dwóch jednostek w jednym budynku. Mówią, że to wstęp do likwidacji szkoły.

Sprawy na razie nie komentuje sandomierski magistrat. Do sprawy burmistrz odniesie się na czwartkowej konferencji prasowej. 

Na ostatniej komisji oświatowej, radni Rady Miejskiej w Sandomierzu rozmawiali na temat pisma, które wpłynęło z Sanepidu. Powiatowy Inspektor Sanitarny nakazał remont niewielkiego fragmentu podłogi i polepszenie warunków sanitarnych w klasach Szkoły Podstawowej numer 2. Termin wykonania zaleceń to sierpień 2023 rok. 

Według rodziców, konieczność przeprowadzenia kosztownych remontów w szkole to tylko pretekst. Podobnie pretekstem jest kwestia ekonomiczna i demograficzna (coraz mniej dzieci).

Zapraszamy do obejrzenia programu.

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rodzic
Rodzic 07.02.2021, 18:10
Szanowni Państwo Szkoła Podstawowa nr 2 obecnie jest jedną z najładniejszych szkół w Sandomierzu podaję link do albumu fotograficznego szkoły https://sp2.xip.pl/sp2-2017/pl… . Warunki nauki są bardzo dobre i mówiąc, że dzieci będą miały lepsze warunki w innych szkołach mocno bym się zastanowił nad tym zdaniem. Proszę nie mylić SP2 z LO nr. 2 różnica między szkołami jest ogromna w wyglądzie.
ABC
ABC 04.02.2021, 22:29
Krótkowzroczne myślenie protestujących, filia uczelni to bardzo dobry pomysł rozwojowy dla miasta.
Absolwentka
Absolwentka 05.02.2021, 10:13
Ale nikt tutaj nie mówi o likwidacji filii UJK. Uczelnia ta funkcjonuje w Sandomierzu od kilku lat. Ponadto w budynku SP2 mieści się teraz siedziba WSHP (wynajmuje od nich sale na prowadzenie zajęć). Oni też zostaną wyrzuceni z budynku razem z dziećmi?
obywatel
obywatel 03.02.2021, 23:59
Za mało powiedzieliście o CUW. Ile kosztował remont gabinetów dyrekcji w szkole nr 3 i wyposażenie ich w nowe meble? Kto jest tam dyrektorem? A kto jest dyrektorem CUW?

Pozostałe