Kiedy do szkoły wrócą uczniowie starszych klas? Minister MEiN odpowiada

  • 27.01.2021, 16:10 (aktualizacja 27.01.2021, 16:24)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Kiedy do szkoły wrócą uczniowie starszych klas? Minister MEiN odpowiada Fot. Polska Agencja Prasowa

Podziel się:

Oceń:

Szef MEiN nie ogłosił dziś, w jakiej formie dzieci z klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych będą kontynuowały naukę od 1 lutego.
Powrót do szkoły uczniów starszych klas nadal stoi pod znakiem zapytania. W styczniu do szkolnych ławek wrócili uczniowie klas I – III. Rodzice niecierpliwie dopytują co z powrotem do szkoły dzieci uczących się w klasach wyższych. Oficjalnej odpowiedzi jeszcze nie ma ze strony rządu, ale minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział, że resort przygotowuje już wytyczne dla klas IV-VIII w sprawie powrotu do szkół.
 
Kiedy jednak ci uczniowie wrócą do szkolnych ławek? Tego jeszcze nie wiadomo. Jedyne co na dzień dzisiejszy wiemy to, to, że „wszystko zależy od dynamiki rozwoju pandemii”.
 
Dziś odbyła się konferencja prasowa, na której szef MEiN Przemysław Czarnek poinformował, że obecnie resort jest na etapie przygotowywania wytycznych dla klas IV-VIII. Pewnymi stałych zajęć, tzw. konsultacji z nauczycielami, są uczniowie klasy ósmej i maturzyści, przygotowujący się do egzaminów.

 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe