Z KRAJU: Rząd zabierze Polakom zaoszczędzone pieniądze? Minister finansów apeluje, żeby je zacząć wydawać

Z KRAJU: Rząd zabierze Polakom zaoszczędzone pieniądze? Minister finansów… Fot. Gazeta Wyborcza

Podziel się:

Oceń:

Przestańcie oszczędzać, oddajcie pieniądze bankom lub wydajcie je – taki apel skierował do Polaków minister finansów Tadeusz Kościński. Dlaczego, ponieważ pieniądze odłożone na czarną godzinę w domu są według polityka sporym kosztem dla polskiej gospodarki.
Przez pandemię koronawirusa boimy się nie tylko o swoje zdrowie, lecz także o naszą przyszłość zawodową i finansową. Pandemia nauczyła nas wszystkich jak odpowiednio obchodzić się z naszymi pieniędzmi i jak je zaoszczędzić. Taka sytuacja nie podoba się ministrowi finansów, szczególnie w przypadku jeśli zapasy gotówki na czarną godzinę nie są gromadzone na kontach bankowych.
 
Tadeusz Kościński chce, żeby wyjąć gotówkę „spod materaca” i ją wydać – albo przynajmniej wpłacić do banku. W ten sposób doszłoby do stymulowania polskiej gospodarki, która z powodu pandemii znalazła się w recesji. Obostrzenia wprowadzone przez rząd wykańczają pozbawione możliwości zarabiania przedsiębiorstwa, a dziura budżetowa przekroczyła już 100 mld zł.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe