Świętokrzyski Instytut Samorządu Terytorialnego. To wsparcie dla gmin i powiatów

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ta instytucja powstała z myślą o szeroko rozumianym rozwoju. Mowa tutaj o Świętokrzyskim Instytucie Samorządu Terytorialnego w Kielcach, który swoją działalnością wspiera funkcjonowanie świętokrzyskich samorządów.

Jak czytamy na stronie tej instytucji, Fundacja Świętokrzyski Instytut Samorządu Terytorialnego to organizacja pozarządowa prowadząca działalność analityczną i badawczą w obszarze systemu prawnego dotyczącego samorządu terytorialnego. To dość skomplikowany opis. Prezes ŚIST-u, Grzegorz Orawiec w rozmowie z nami przyznał, że instytut swoją działalnością postawił przede wszystkim na rozwój świętokrzyskich mniejszych i większych samorządów.


Mimo, że historia tej organizacji nie jest długa, to z pewnością możemy przyznać, że kilkumiesięczna działalność tej instytucji jest bardzo imponująca.


Instytut w ostatnim czasie z powodu pewnych ograniczeń spowodowanych pandemią postawił na spotkania i szkolenia w trybie online. Tak zwane webinary cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród samorządowców, którzy jak twierdzą takie inicjatywy są bardzo pomocne.


Burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec natomiast zwraca uwagę, że podejmowane przez instytut tematy to główne kwestie nurtujące samorządy.


Paweł Rędziak przed naszą kamerą zapowiedział, że dalsza współpraca tej gminy z Instytutem będzie kontynuowana, szczególnie jeśli chodzi o fachową pomoc z zakresu przygotowywania istotnych dokumentów strategicznych.


Jak widzimy, Instytut w ostatnim czasie prężnie działał. Teraz również nie osiada na laurach. Plany na 2021 rok również zapowiadają się zacnie.


Świętokrzyski Instytut Samorządu Terytorialnego w Kielcach swoją działalność rozpoczął w 2020 roku. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe