Zakup za ponad trzy miliony do walki z koronawirusem dla opatowskiego szpitala

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Płyny do dezynfekcji, półmaski, gogle ochronne, ręczniki, pidżamy płócienne, jednolita pościel z logo Szpitala Świętego Leona w Opatowie, ubranie dla pracowników szpitala, łóżka, respiratory to tylko część materiałów zakupionych w ramach projektu „Zabezpieczenie mieszkańców Powiatu Opatowskiego w walce z Covid-19”. Całość opiewa na łączną kwotę ponad trzech milionów złotych. Dodatkowo, powiat opatowski, jako jedyny w województwie świętokrzyskim, do udziału w projekcie zaprosił osiem naszych gmin, którym już przekazano środki ochrony osobistej i płyny do dezynfekcji kupione za pieniądze projektowe.

Na krótkiej konferencji prasowej w Szpitalu Świętego Leona, Tomasz Staniek, starosta opatowski powiedział, że oddział wewnętrzny tutejszego szpitala przekształcono na oddział, na którym leczeni są pacjenci chorzy na Covid-19.


- Są to pacjenci w różnym stanie – mówił starosta. – Na oddziale w szczytowym momencie przebywało ponad pięćdziesięciu pacjentów. Obecnie przebywa od 30 do 40 chorych. Tomasz Staniek dodał, że z projektu za milion dwieście tysięcy złotych zakupiono łóżka i respiratory. 


- To sprzęt, który zostanie z nami w szpitalu po zakończeniu epidemii – mówi.


W ramach projektu środki ochrony osobistej trafiły również do szpitala, placówek oświatowych, Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, zespołów szkół oraz gmin powiatu opatowskiego oraz innych instytucji podległych powiatowi. 


Pieniądze, w kwocie dwa i pół miliona złotych pochodziły z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Pozostała kwota, to wkład własny powiatu. 
Tomasz Staniek przyznał, że pieniądze pochodzące z Urzędu Marszałkowskiego to ogromna pomoc. 


- Na pewno trudno byłoby bez wsparcia kupić ten asortyment, który kupiliśmy – podkreśla starosta. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe