Z KRAJU: Otwarcie siłowni 1 lutego? Kolejna branża zapowiada otwarcie pomimo obostrzeń

  • 18.01.2021, 12:56 (aktualizacja 18.01.2021, 13:08)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Z KRAJU: Otwarcie siłowni 1 lutego?  Kolejna branża zapowiada otwarcie pomimo obostrzeń Fot. Internet

Podziel się:

Oceń:

Najpierw restauratorzy i właściciele hoteli zapowiedzieli otwarcie pomimo wprowadzonych obostrzeń. Teraz swoje stanowisko wyraziła Polska Federacja Fitness, która również zapowiedziała otwarcie siłowni i klubów fitness, które od kilku miesięcy są zamknięte.
Lockdown po raz kolejny spraliżował m.in. branżę fitness. Siłownie i centra fitness od wielu miesięcy są zamknięte. Przedstawiciele branży fitness dołączają do grona zdeterminowanych przedsiębiorców, którzy chcą wznowić działalność mimo obostrzeń. Polska Federacja Fitness zapowiada otwarcie siłowni już 1 lutego.
 
Przypomnijmy, że branża została zamknięta z powodu pandemii koronawirusa już w październiku. Z obiektów mogą korzystać wyłącznie profesjonaliści, członkowie kadry narodowej czy dzieci i młodzież, którzy uczestniczą we współzawodnictwie sportowym.
 
Niedawno obostrzenia przedłużono. Wiadomo, że decyzją rządu do 31 stycznia branża fitness będzie nadal zamknięta. Według informacji Polskiej Federacji Fitness możliwe otwarcie obiektów może nastąpić jednak dopiero na przełomie marca i kwietnia. Z tego względu branża zdecydowała się na "weto".
 
„Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu ryzyka, weryfikacji kilkunastu opinii prawnych… 01.02.2021 #otwieramy BRANŻĘ FITNESS - BEZ WZGLĘDU NA DECYZJĘ RZĄDU W KWESTII DALSZYCH OBOSTRZEŃ” – pisze PFF na Facebooku.

Federacja zapewnia, że siłownie zostaną otwarte zgodnie z reżimem sanitarnym. Proponuje, by w salach przybywać mogła jedna osoba na 12mkw, a odstęp między ćwiczącymi wynosił 1,5 m. PFF pisze też o obowiązkowej dezynfekcji rąk, szafek, czy pomiarze temperatury.

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe