Nauczyciele z powiatu opatowskiego przebadani na COVID-19. Testom poddano również pracowników szkół specjalnych

Nauczyciele z powiatu opatowskiego przebadani na COVID-19. Testom poddano również pracowników szkół specjalnych

Podziel się:

Oceń:

Nauczyciele z powiatu opatowskiego zostali już przebadani w kierunku koronawirusa. Testy zostały przeprowadzone wczoraj. Oprócz nauczycieli uczących w klasach I-III testom zostali poddani również pracownicy administracji i obsługi szkół podstawowych oraz pracownicy i nauczyciele pracujących w szkołach specjalnych.

Przed powrotem do szkolnych ławek uczniów szkół podstawowych z klas I-III nauczyciele z powiatu opatowskiego podobnie jak nauczyciele z pozostałych świętokrzyskich powiatów mogli poddać się testom na koronawirusa. W środę Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna wraz ze Świętokrzyską Brygadą Obrony Terytorialnej, przeprowadziły akcję w powiecie opatowskim. Testowanie nauczycieli odbywało się w trzech miejscach: Opatowie, Ożarowie i Baćkowicach. 

W Opatowie testy zostały przeprowadzane w siedzibie szkoły podstawowej numer 2. Tam testowani byli pracownicy dwóch szkół podstawowych w Opatowie, szkoły podstawowej w Kobylanach, a także dwóch placówek specjalnych zarządzanych przez powiat i szkół podstawowych w Gierczycach, Bidzinach, Wojciechowicach, Jałowęsach, Sadowiu, Lipniku i Włostowa. W tym miejscu testom poddało się łącznie ponad 120 osób.

W Ożarowie, poza nauczycielami z tej gminy oraz z Tarłowa, testowano również pracowników dwóch, zarządzanych przez powiat Specjalnych Ośrodków Szkolno- Wychowawczych. W Baćkowicach  natomiast testowano nauczycieli z tej gminy oraz sąsiadującej z nią gminy Iwaniska.

Próbki z wymazów trafiły do laboratorium w Czerwonej Górze, a wyniki znane będą prawdopodobnie w czwartek. Zainteresowani swój wynik będą mogli sprawdzić na Internetowym Koncie Pacjenta. Osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, zostaną poddane obowiązkowej 10- dniowej izolacji domowej. Z kolei jeśli wynik testu będzie niejednoznaczny, służby sanitarne będą kontaktowały się z taką osobą indywidualnie.

Prowadzone testy były bezpłatne i dobrowolne.

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe