Caritas przekazała pościel, ubrania i koce. Świąteczna akcja zakończona

  • 13.01.2021, 19:35 (aktualizacja 13.01.2021, 19:53)
  • Telewizja STV.pl | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kilkudniowa akcja zbiórki niezbędnych artykułów takich jak m.in kołdry, poduszki, ciepłe ubrania czy koce, którą diecezja sandomierska wspólnie z sandomierską Caritas zorganizowała tuż przed świętami Bożego Narodzenia przyniosła olbrzymie rezultaty.

W ramach akcji udało się zgromadzić około 1000 kompletów. Dziś sześć placówek zajmujących się całodobowo osobami potrzebującymi wsparcia, otrzymało poszczególne pakiety zebranych w ramach akcji rzeczy. Dary  trafiły do domów pomocy społecznej, domów dziecka, schronisk dla bezdomnych kobiet oraz do domu dla niepełnosprawnych umysłowo chłopców. 


Jak przyznał inicjator zbiórki ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz, taki rezultat akcji pokazuje, że potrafimy i chcemy pomagać. 


Biskup zapewnił, że w niedalekiej przyszłości akcja pomocy zostanie powtórzona. Tym razem do swojej inicjatywy zaprosić chce również sadowników. 


O tym, że takie zbiórki są potrzebne a różnego typu akcje pomocy znacząco odciążają budżet tych placówek przekonuje s. Barbara Ziółkowska ze Zgromadzenia Sióstr św. Wincentego a Paulo, prowadzącego Dom Pomocy Społecznej w Kurozwękach oraz Schronisko dla Kobiet w Lipowej k. Opatowa.


Siostra Elżbieta Kot ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, które prowadzi w Ostrowcu Świętokrzyskim dwa domy dziecka również przyznała, że taka forma pomocy jest bardzo potrzebna, ponieważ dotyczy higienicznych i praktycznych rzeczy, które szybko się zużywają i ciągle potrzeba nowych. 


Do przekazanych pakietów wszystkie placówki otrzymały dodatkowo również środki czystości, które sandomierska Caritas otrzymała od jednej z firm. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe